Microsoft pracuje na vývoji riešení na zabezpečenie volebných procesov

Autor JF máj 2019 -

Na konferencii vývojárov Microsoft Build 2019 spoločnosť predstavila aj dva produkty zamerané na verejnú kontrolu volieb a zabezpečenie kampaní.

Počas svojho výročného podujatia v Redmonde predstavil Microsoft viaceré nové cloudové možnosti a nástroje pre vývojárov. Firma ponúka predovšetkým spoluprácu na báze umelej inteligencie a hybridno-cloudové inovácie pre Microsoft 365 a Microsoft Azure. Medzi nimi boli aj dve nové riešenia zamerané na zabezpečenie bezpečnosti hlasovacích systémov na celom svete. Mali by prísť na trh do leta 2019.

„Veríme, že technológia môže zohrávať rozhodujúcu úlohu pri zabezpečovaní volieb a že technologické spoločnosti sú zodpovedné za ich podporu,“ uviedla spoločnosť v tlačovej správe.

ElectionGuard na ustráženie korektnosti volieb

ElectionGuard je bezplatná súprava na vývoj softvéru s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá má zaistiť bezpečnosť a verejnú overiteľnosť volieb a ponúka usmernenia a nástroje na vytvorenie prístupnejších systémov hlasovania. Vyvinuli ju v spolupráci so spoločnosťou Galois.

Microsoft požiadal vývojárov na celom svete, aby zabudovali a integrovali systém ElectionGuard do hlasovacích systémov – existujúcich aj pripravovaných. ElectionGuard SDK bude k dispozícii v lete 2019 na GitHub. Microsoft už uzavrel partnerstvo s niekoľkými poprednými poskytovateľmi volebných technológií, aby pilotne túto službu odskúšali v rámci prípravy na budúce voľby v ich krajinách.

Microsoft 365 pre kampane a ochranu ich dát

Firma tiež ohlásila službu Microsoft 365 for Campaigns (Microsoft 365 pre kampane). Táto nová služba, ktorá bude k dispozícii v júni 2019, poskytne politickým stranám vyspelé bezpečnostné funkcie balíka Microsoft 365 Business počas kampaní. Najskôr bude nasadená pri voľbách federálnych úradníkov v Spojených štátoch.

Nový systém je nastavený tak, aby zaistil optimalizáciu v rámci jedinečného operačného prostredia kampaní vrátane rýchleho tempa a potreby vysokého stupňa bezpečnosti. Podľa dodávateľa pracuje veľmi efektívne a za prijateľnú cenu.

Microsoft 365 for Campaigns nadväzuje na službu detekcie hrozieb a upozorňovania na útoky v národnom alebo regionálnom rozsahu pod názvom AccountGuard. Tú uviedol Microsoft na trh v roku 2018 s tým, že zjednodušuje bezpečnosť v rámci politických kampaní poskytovaním špecializovaných asistentov využiteľných na jednoduché a efektívne posilnenie bezpečnostnej pozície, a to od základov. Organizátori kampaní, ktorí chcú službu využívať, sa môžu zaregistrovať na osobitnej webstránke.

Nadella: Technológie široko prenikli do nášho života

Softvérové systémy nasadzované vo voľbách sú malou časťou spektra produktov a služieb, ktoré ponúkajú IT spoločnosti, aby transformovali spôsoby vykonávania najrôznejších ľudských aktivít.

„Výpočtová technika sa postupne stáva súčasťou každého aspektu nášho života. A možnosti, ktoré vývojári zvolia, sa zásadne podpíšu na tom, v akom svete budeme žiť,“ povedal Satya Nadella, CEO spoločnosti Microsoft, počas vývojárskej konferencie v Redmonde.

JF/OTS

Obrázky: Pixabay

microsoft 257885 1920

Partneri

fintech blackmarketingovoeducationliga proti rakovinegebruder weisswustenrotSOPKKK blue1