Životné prostredie

Spoločnosti Safeture and Riskline zverejnili globálnu správu o požiaroch v prírode s tipmi na zvýšenie bezpečnosti pri cestovaní.

Inovatívne zariadenie na výrobu obnoviteľnej energie je schopné fungovať kdekoľvek, kde je dostatok vetra a slnka, a dodávať elektrinu individuálnym spotrebiteľom.

Stanica s desiatimi nabíjacími bodmi využíva inteligentný systém riadenia záťaže. Vďaka bezemisnosti a nehlučnosti je vhodným riešením pre zastavané mestské oblasti.

Napriek tomu, že firmy na Slovensku ešte nemajú povinnosť predkladať ESG reporty, niektoré z nich informácie o svojom environmentálnom a spoločenskom vplyve zverejňujú a komunikujú už dnes.

Nové Bosco Verticale pre Bratislavu: Penta Real Estate predstavila víťazný návrh projektu Chalupkova v blízkosti autobusovej stanice.

Povinnosť predložiť správu aj s nezávislým auditom sa odvíja od objemu aktív, čistého obratu a počtu zamestnancov firmy.

Európsky priemyselný samit prijal plán na obnovenie konkurencieschopnosti priemyslu v EÚ.

Vedecké mestečko na Patrónke má byť komfortnou zónou pre prácu výskumníkov, ale aj lokalitou oddychu a spoznávania vedy pre verejnosť.

Spoločnosti Cushman & Wakefield a CMS predstavili zistenia prieskumu hotelového investičného trhu v regióne s názvom Getting Real about ESG in Hotel Real Estate.

V známej administratívnej budove v Bratislave použili inovatívne riešenie od startupu Fuergy, ktoré prináša ročnú úsporu niekoľko tisíc eur.

Strana 1 z 15

Partneri

SOPK

lexikon logo cervene hlavicka KK blue1

Fijet logo