Podnikanie

Obrovský odliv pracovnej sily do predčasného dôchodku a nízka miera nezamestnanosti spôsobili, že hľadanie a udržanie si dobrých a talentovaných zamestnancov bude v roku 2024 pre zamestnávateľov náročné.

Slovensko je na konci rebríčka EÚ vo využívaní skrátených úväzkov. Politici sľubujú ich podporu, najmä pre zvýšenie zamestnanosti žien. Na jeho dosiahnutie je však dôležité zvoliť správne prostriedky.

Dvanásty ročník ankety o najatraktívnejších zamestnávateľov priniesol historicky najviac hlasov, novú metodiku a novú kategóriu.

Ľudia, firmy a organizácie budú benefitovať z umelej inteligencie a ďalších technológií, ktoré im umožnia dosiahnuť nové hranice v oblasti výkonnosti v podnikaní aj mimo neho.

Snahou českej firmy je priniesť riešenie v podobe intuitívnej aplikácie, ktorá bude čítať faktúry a následne umožní ich viacúrovňové schvaľovanie.

Po odpočítaní firiem, ktoré chcú svoje stavy znížiť, a zohľadnení sezónnych vplyvov je čistý index trhu práce podľa ManpowerGroup na úrovni 17 percent.

Tri piliere činnosti PAS sa zameriavajú na podporu právneho štátu, vzdelávanie a analytiku podnikateľského prostredia.

Prinášame názory daňovej odborníčky na avizované konsolidačné opatrenia vlády.

Študenti sa vďaka praktickej skúsenosti učia byť zodpovednými, vedieť sa rozhodovať, komunikovať a viesť firmu.

Prioritou vlády je vytvoriť predpoklady pre stabilitu podnikateľského prostredia, predvídateľnosť legislatívy, racionalizáciu regulácie a dialóg so sociálnymi partnermi. Uvádza sa to v jej programovom vyhlásení, z ktorého ponúkame príslušnú pasáž.

Strana 1 z 37

Partneri

SOPK

lexikon logo cervene hlavicka KK blue1

Fijet logo