Ekonomika

Minúta telefonátu nebude stáť viac ako 19 centov, jedna SMS-ka šesť centov, to všetko od mája 2019. V roku 2020 má v každom štáte EÚ aspoň čiastočne fungovať sieť 5G.

Možnosti, zdroje a limity investovania v hlavnom meste predstavil budúci primátor Matúš Vallo v kampaňovej publikácii Plán Bratislava. Sústredil v nej pohľady a návrhy expertov z jeho tímu.

V rebríčku GPCI, ktorý zostavil japonský inštitút pre urbánne stratégie, vysoko bodovali aj Tokio a Paríž.

Táto krajina v juhovýchodnej Ázii sa stáva významným centrom medzinárodného obchodu. Pôsobí v nej celý rad zahraničných firiem a je miestom, kde sa rozvíja globálna logistika.

Nemecké firmy sú najväčšími platcami daní na Slovensku spomedzi spoločností v Top 200 a veľkých finančných spoločností. Platia viac daní ako veľké čisto slovenské firmy.

V Tatranskej Lomnici zasadala Medzivládna komisia pre hospodársku a vedecko-technickú spoluprácu medzi Slovenskou republikou a Ruskou federáciou.

Súperia o pozíciu najväčšej, ale aj najvplyvnejšej ekonomiky sveta. Kto vyhrá a ktoré faktory budú rozhodovať? Aké bude miesto Indie a ďalších?

Tak ako každý rok, aj teraz festival tematicky reaguje na aktuálne dianie a chce upozorniť aj na hlasy tých, ktorých chcú umlčať mocní.

Návrh na vytvorenie úradu pre dohľad nad cezhraničným pohybom pracovníkov – ELA – vyvolal predstavu diktátu z Bruselu v oblasti, ktorá je v kompetencii členských štátov.

Miloslav Stašek stojí na ministerstve zahraničných vecí po ministrovi najvyššie; bol veľvyslancom v Egypte a Indii, v centrále budoval a riadil systém českej ekonomickej diplomacie. Niektoré jej zámery môžu byť inšpiráciou aj pre Slovensko.

Strana 1 z 12

Partneri

fintech blackmarketingovoeducationliga proti rakovinegebruder weisswustenrotSOPKKK blue1