Cestovný ruch

Na brnianskom výstavisku sa koná každoročná medzinárodná prehliadka ponuky turistického odvetvia. Zastúpené je aj Slovensko, obľúbený cieľ susedov z ČR.

Pôjde o prvý a zatiaľ jediný most cez rieku na úseku medzi Čunovom a Gabčíkovom. Má pomôcť rozvoju cezhraničných vzťahov a turizmu v pohraničnej prírodnej oblasti.

Bratislava Tourist Board reaguje na prílev čínskych návštevníkov produkciou materiálov v tomto jazyku a účasťou na kongresových podujatiach v Číne.

Bratislavská župa na rokovaní so susednými regiónmi potvrdila záujem o zjednotenie dopravného systému a ďalšie prepojenia ponad hranice a rieky.

Sezóna odštartovala v Nízkych Tatrách, postupne sa otvorili aj strediská vo Vysokých Tatrách a inde na Slovensku.

Na Slovensku sa pás týchto území prelína s Alpsko-karpatským biokoridorom. O problematike hovorili odborníci z 9 krajín na otváracej konferencii nového projektu v Bratislave.

Severovýchod Slovenska má čo ponúknuť aj mimo hlavnej sezóny. Zaujímavé miesta ocenia napríklad hostia celoročne fungujúcich zariadení neďalekých Bardejovských kúpeľov.

Národná rada SR schválila tri úpravy, ktoré sa týkajú podnikania v turizme. Ide o zavedenie rekreačných poukazov, nižšiu DPH na ubytovacie služby a úpravu autorského zákona.

Priamy turistický vlak doviezol z metropoly východu pred ľadovú jaskyňu spolu 2 600 ľudí. Na budúci rok ho posilnia o ďalší deň a pripravia podmienky na zimnú premávku.

Slovensko sa bude po prvýkrát prezentovať na medzinárodnom golfovom veľtrhu cestovného ruchu IGTM.

Strana 1 z 8

Partneri

fintech blackmarketingovoeducationliga proti rakovinegebruder weisswustenrotSOPKKK blue1