Stavebníctvo

Víťazný návrh súťaže YIT pre bývalý priemyselný brownfield odpovedá na výzvy spojené s potrebou ochrany prírody a ovzdušia.

Čínsky výrobca predstavil modely SY870H, SY980H a SY1250H s lyžicami s objemom 5 až 8 metrov kubických. V jej ponuke sú však aj väčšie.

Investori čoraz častejšie požadujú top kvalitu priemyselných podláh. Slovenská spoločnosť Proreco takú vytvorila v novom Panattoni Parku pri košickom letisku.

Súčasná situácia môže mať dopad na zákazky v stavebníctve, a to ako na ich počet, tak na dobu, na ktorú ich majú spoločnosti vopred zazmluvnené. Potvrdil to prieskum.

Hlavné mesto Slovenska sa v uplynulých rokoch stalo jedným zo stredoeurópskych centier, ktoré priťahujú ako ekonomické aktivity, tak aj nových obyvateľov.

Programový materiál opozičnej liberálnej strany obsahuje zaujímavé postrehy a návrhy pre oblasť hospodárstva. Ponúkame fragment venovaný výstavbe ciest a diaľnic.

V priebehu asi dvoch desaťročí sa okolie Bratislavy dynamicky menilo; blízko za jej hranice sa nasťahovalo približne stotisíc ľudí. Skúma to kniha, ktorej parafrázovaný názov je v titulku.

Vyše štrnásťkilometrový úsek pri Košiciach má byť časťou základného dopravného koridoru obchádzajúceho zastavané územie východnej metropoly.

V Bratislave sa uskutočnila prezentácia medzinárodných veľtrhov, ktoré budú v roku 2020 v Prahe-Letňanoch.

Slovenské stavebníctvo sa stále môže tešiť z rastu, aj keď sa tento rast postupne spomaľuje a dostáva až do miernej stagnácie. Vyplýva to z prieskumu medzi riaditeľmi domácich stavebných firiem.

Strana 1 z 8

Partneri