IT

V rámci panelov jesenného vydania konferencie ITAPA, ktoré sa venovali kyberbezpečnosti, sa predstavilo viacero expertov zo Slovenska aj zahraničia.

3D skenery sú zariadenia určené na digitalizáciu rôznych 3D objektov. Nasnímané dáta sa uchovajú a spracujú v počítači s možnosťou využitia v rôznych programoch a procesoch.

Medzinárodná konferencia v Bratislave venovaná batériovým technológiám a úložiskám energie priniesla štyri akčné vyhlásenia.

Spoločnosť Synology predstavila riešenie flash úložiska, ktorého cieľom je okamžité využitie potenciálu dát.

Vyššia efektivita využitia zdrojov, digitálna podpora výroby, certifikácia stability pre kontakt s potravinami, pitnou vodou, kozmetikou a chemikáliami, ako aj pre vysoké prevádzkové teploty – to sú niektoré úlohy pre výrobcov.

Od roku 2016 sa počet robotov vo výrobných podnikoch na Slovensku zvýšil o 22 %, a to najmä pre nedostatok ľudí. Potenciál pre ďalšiu automatizáciu je však stále veľký.

Rámec štítu na ochranu osobných údajov EÚ – USA sa začal uplatňovať v auguste 2016; od júna 2019 pôsobí v USA aj vládny ombudsman pre dáta európskych občanov.

V kategórii Výnimočná osobnosť slovenskej vedy je laureátom Ján Tkáč, titul Výnimočný mladý vedec má Ľubomíra Tóthová a Tomáš Vinař je Výnimočným vysokoškolským pedagógom.

Obsah na online platformách je nutné opätovne preveriť, aby ste sa vyhli budúcej zodpovednosti.

Podpora českých firiem v zahraničí je podľa ministra zahraničných vecí Petříčka jednou z hlavných úloh jeho rezortu. Dynamiku do systému pridáva aj vicepremiér Havlíček.

Strana 1 z 25

Partneri

fintech blackmarketingovoeducationliga proti rakovinegebruder weisswustenrotSOPKKK blue1