Obchod

Internetové obchody sú na Slovensku čoraz viac obľúbené a medziročne rastú. Výnimkou nebol ani rok 2018, ktorý podľa odhadov priniesol aj prekonanie magickej hranice.

Zdravá a vyvážená strava by mala byť základom nášho jedálneho lístka. Nemusíme pre ne vždy chodiť do len špecializovaných obchodov.

V najväčšom nákupnom centre na Slovensku otvárajú jednu z najmodernejších gastronomických zón v Európe.

Slováci a Česi chodia na nákupy do supermarketov a diskontov častejšie a aj na väčšie nákupy ako v minulosti. Význam malých a pultových predajní sa znižuje, hypermarkety si držia pozíciu.

Televízorov, bezdrôtových reproduktorov, ale aj odšťavovačov sa v treťom kvartáli predalo až o polovicu viac ako pred rokom, počítačov však o niečo menej.

Obyvatelia Slovenska majú ako športovú aktivitu najradšej turistiku – preferuje ju viac 51 % opýtaných v ankete. Až 55 % z nich športuje najmä kvôli lepšiemu zdraviu.

Udržiavanie kontaktu so zákazníkmi 24 hodín denne 7 dní v týždni je prioritou pre mnohých obchodníkov.

Od svojho zavedenia spoločnosťou Mastercard v roku 2008 sa bezkontaktné platby u držiteľov kariet na Slovensku tešia veľkej obľube.

Americká spoločnosť rozbieha kanabisový biznis v Európe s pomocou roadshow dcérskej firmy Kannaway.

Dokončením projektov Eurovea 2 a Panorama City a ich prepojením získa hlavné mesto celú novú mestskú štvrť. Naplánovaný je tam aj prvý mrakodrap.

Strana 1 z 6

Partneri

fintech blackmarketingovoeducationliga proti rakovinegebruder weisswustenrotSOPKKK blue1