Energetika

Európska investičná banka požičia 17 miliónov eur skupine GreenWay, ktorá pôsobí zatiaľ na Slovensku a v Poľsku a chce expandovať ešte ďalej.

Do investičného fondu Breakthrough Energy Europe dajú po 50 miliónov eur; bude zdrojom rizikového kapitálu pre projekty znižujúce emisie. Memorandum podpísali v Bruseli.

Systém regulácie ovládaný napríklad cez smartfón môže ušetriť desiatky percent z nákladov na kúrenie.

Európa chce byť sebestačná vo výrobe batérií. Prečítajte si, ktoré slovenské firmy a inštitúcie sa zapojili do iniciatívy. Prinášame vyhlásenie zo zakladajúceho stretnutia SBA.

Dotácie na zlepšenie využívania energií predstavujú skoro 60 miliónov eur a ujde sa z nich aj malým a stredným podnikom.

Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ) a Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR vydali spoločné memornadum k plneniu klimaticko-energetických záväzkov, ktoré uvádzame v plnom znení.

Mohol by to naznačovať projekt vybudovania terminálu LNG v bratislavskom prístave, o ktorom informovala spoločnosť Verejné prístavy, a. s.

Štát tvrdí, že s OZE je všetko v poriadku, podľa odborníkov a účastníkov trhu je však realita iná.

Spoločnosti Hitachi, Mitsubishi Motors a Engie skúmajú možnosti využitia batérií elektromobilov na ukladanie obnoviteľnej energie s využitím pre kancelárske budovy.

Firma špecializovaná na riešenia v elektromobilite bola jedinou zo strednej a východnej Európy v prvej desiatke účastníkov súťaže.

Strana 1 z 3

Partneri

fintech blackmarketingovoeducationliga proti rakovinegebruder weisswustenrotSOPKKK blue1