Fórum LOG-IN po trinástykrát na Slovensku

Autor TS jún 2019 -
Fórum LOG-IN po trinástykrát na Slovensku LI

Na konferencii opäť predstavili zaujímavé logistické riešenia, ktoré sa na Slovensku v poslednej dobe objavili.

Trinásty LOG-IN sa konal 11. apríla 2019 v priestoroch Double Tree by Hilton Hotel Bratislava za účasti takmer dvoch stoviek záujemcov.

O úvodnú přednášku sa postaral Marian Jelínek, známy kouč a motivátor, který sa venoval téme blahobytu a tomu, či je vlastne možné byť v dnešnej dobe šťastný. Z jeho slov vyplynulo, že je to možné, ale budeme sa musieť viac sústrediť na emócie.

Má umelá inteligencia využitie v logistike? Podľa Juraja Rosu, CEO společnosti GoodAI Applied, určite áno. V prezentácii predstavil viacero spôsobov, ako umelá inteligencia zmení logistiku.

Michael Benjert, Business Development Manager spoločnosti Toyota Material Handling Europe sa v prednáške zase zameral na dnes mimoriadne aktuálnu tému automatizácie skladov i logistických procesov.

Problematiku logistiky poslednej míle i udržateľnosti riešili logistickí odborníci v rámci panelovej diskusie. Diskutovali: Tomáš Bednár, Country Manager, VGP – Industriálne stavby, Nico Schütz, Managing Director, DHL Supply Chain Slovakia, Ján Rybárik, Head of Leasing, P3 Logistic Parks, Braňo Jendek, Managing partner, 108 AGENCY Slovensko.

Z diskusie jednoznačne vyplynulo, že dnes je najväčším trendom e-commerce a e-shopy chcú byť k zákazníkom čo najbližšie, aby dokázali tovar doručiť v čo najkratšom čase.

Digitálne dvojča a digitalizácia procesov

Popoludní prišiel čas na prípadovú štúdiu „Od automatizácie expedovania až po efektívny zákaznícky servis“. Jan Kala a Ján Zeman z firmy Bestcena.sk, a Tomáš Záškvara, konateľ spoločnosti Neoship, prezentovali účastníkom fóra, že efektívne expedičné riešenie môže byť o niečom viac ako len o automatizovanej tlači štítkov.

Vďaka modernému riešeniu sa podarilo e-shopu zefektívniť skladové i expedičné procesy.

Digitálne dvojča (Digital Twin) patrí medzi inovačné trendy roku 2019. Prednáška Petra Bílika, Smart Industry solution designera firmy Anasoft, objasnila úlohy a prínosy digitálneho dvojčaťa pri digitalizácii a automatizácii materiálových tokov a logistických procesov.

Zároveň sa zamerala aj na inteligentné riadenie logistických operácií s implementačnými príkladmi z praxe. Peter Kolarovszki z GS1 Slovakia zasa predstavil reálne možnosti využitia a implementácie štandardov GS1 v oblasti retailovej logistiky, automotive priemyslu a harmonizovaného balíkového štítka.

„SmartBin v praxi (SmartLocker a SCS)“ bol názov prednášky Tomáša Pelikána, špecialistu logistiky spoločnosti Bossard CZ. Smartlocker inteligentne využíva plnoautomatickú váhovú technológiu SmartBin na kontrolu odberov a zároveň automatický monitoring skladu a objednávania. Služba SCS (alebo konsolidácia dodávateľov) integruje ľubovoľný počet dodávateľov do jedného systému, a tým veľmi zoštíhľuje logistické procesy vo firmách.

Martina Zatkalíková, Team Leader spoločnosti Trans.eu predstavila pohľad firmy na Logistiku 4.0 v oblasti cestnej dopravy.

S týmto pojmom sa totiž spája digitalizácia, automatizácia procesov, internet vecí či algoritmy. I cestní dopravcovia samusia naučiť pracovať s modernými technológiami, ktoré im môžu zjednodušiť prácu.

Jozef Klinovský, Vice President of Enterprise Business Unit spoločnosti Sygic, a Jaroslav Lederer, Product Manager firmy Princip, spoločne predstavili prípadovú štúdiu, venovanú telematike.

Neustále vypisovanie papierov, zapisovanie kilometrov a potom prepisovanie do elektronickej podoby. So systémom Webdispečingu šetrí veľa času zamestnávateľ aj zamestnanec. Benefitom je, že dokumenty sú v elektronickej podobe a tým odpadá povinnosť skenovania dokumentov ako sú napríklad kniha jázd, elektronická stazka, autopožičovňa, evidencia pneumatík a ďalších nástrojov.

Ceny za logistické inovácie

Na odborný program fóra LOG-IN bezprostredne nadviazala tohtoročná novinka, ktorou sa stal Galavečer logistickej inovácie. Na ňom boli vyhlásení víťazi prvého ročníka Ocenenia LOG-IN, o ktorých rozhodli čitatelia časopisu Systémy logistiky.

V jednotlivých kategóriách súťaže o najlepšie inovácie v logistike si prvenstvo odniesli spoločnosti Jungheinrich a HOPI CEE Fish HUB, špeciálnu cenu pre Fachmana roka získal Ján Franek zo spoločnosti Heineken Slovensko.

Partneri

Zlatým partnerom fóra LOG-IN sa stala spoločnosť 108 AGENCY.

Striebornými partnermi fóra sa stali spoločnosti ANASOFTGS1 Slovakia a KASYS.

Bronzovými partnermi boli spoločnosti PNK GroupBossard CZKörberLogisticsP3 LogisticParksVGP.

Partnermi fóra LOG-IN sa stali spoločnosti DHL Logistics (Slovakia) a DB Schenker.

Partnermi Logistického Business Mixerabolispoločnosti P3 LogisticParksGEFCO a VGP.

Špeciálnym partnerom fóra bola spoločnosť WAU! Studio.

Partnerom techniky bola spoločnosť PARILLA SOUND a partnerom emailovej komunikácie emailkampane.cz.

Odborným garantom fóra sa stala spoločnosť Syba.

Mediálnymi partnermi ročníka boli Systémy Logistiky CZ a SK, Tovar&Predaj, Svět balení, Zboží&Prodej, portály systemylogistiky.sk a systemylogistiky.cz, Auto magazín, združenie ČESMAD Slovakia, technologický magazín PC REVUE, logistický portál Logistický monitor.sk, Kancelarie.sk, education.sk, EdiZone, IT Systems, SystemNEWS, SystemOnLine, TECHNIKA SK a ekonomický mesačník GoodWill.

TS

Partneri

fintech blackmarketingovoeducationliga proti rakovinegebruder weisswustenrotSOPKKK blue1