Armáda USA bude využívať bezpilotný obranný systém proti dronom

Autor Jaclyn Gutmann júl 2019 -
Armáda USA bude využívať bezpilotný obranný systém proti dronom Youtube / Raytheon

Radar KuRFS a systém Coyote UAS sledujú a likvidujú ohrozenia dronmi.

Americká armáda nedávno oznámila, že bezpilotný obranný vzdušný systém UAS Howler dosiahol počiatočnú operačnú schopnosť, vďaka ktorej poskytne kľúčovú ochranu pred dronmi v rukách vojakov.

Howler, názov vytvorený americkou armádou, kombinuje schopnosti viacúčelového simultánneho radaru s pásmovým rádiofrekvenčným systémom Ku spoločnosti Raytheon a bezpilotného systému Coyote.

Pokročilý elektronicky skenovacích rozsah radaru KuRFS zisťuje a sleduje hrozby bezpilotných systémov všetkých veľkostí. Systém Coyote spolupracuje s radarom KuRFS pomocou pokročilého vyhľadávača a hlavice, aby identifikoval a eliminoval hrozby bezpilotných systémov (UAS).

Ohrozenie dronmi rastie

„Tento systém sme vyvinuli a skonštruovali za iba 17 mesiacov,“ povedal Bryan Rosselli, viceprezident spoločnosti Mission Systems and Sensors.

„Detekcia ohrozenia dronmi je prvým kľúčovým krokom v reťazci likvidácie hrozieb zo strany bezpilotných systémov. Kombinácia presného sledovania a zapojenia týchto dvoch overených systémov dáva americkej armáde zásadnú schopnosť eliminovať túto neustále sa vyvíjajúcu hrozbu.“

Systém Howler poskytuje pokročilú situačnú orientáciu, presné rozlišovanie a mobilitu, ktoré umožňujú úspešne čeliť hrozbám UAS. Okrem toho ponúka vysokú flexibilitu v prispôsobovaní sa prostrediu rýchlo sa meniaceho a multidimenzionálneho ohrozenia.

„Mnoho testov dokazuje, že náš systém Coyote je integrálnym riešením pre elimináciu rastúceho počtu nepriateľských lietadiel na oblohe nad bojiskom,“ povedal Sam Deneka, viceprezident pre pozemné vojnové systémy spoločnosti Raytheon. „Ochrana vojakov na zemi je najvyššou prioritou a tento nový systém ju skutočne zabezpečuje.“

Portfólio senzorov a kinetických a nekinetických efektor spoločnosti Raytheon prepojené do systému velenia a riadenia pokrýva celý reťazec eliminácie hrozieb UAS.

O spoločnosti Raytheon

Spoločnosť Raytheon s obratom vo výške 27 miliárd USD v roku 2018 a s 67 000 zamestnancami je lídrom v oblasti technológií a inovácií a špecializuje sa na riešenia v oblasti obrany, civilnej správy a kybernetickej bezpečnosti.

Svojou históriou inovácií presahujúcou 97 rokov poskytuje elektroniku, integráciu bojových systémov, produkty a služby C5I, snímanie a podporu misií pre zákazníkov vo viac ako 80 krajinách. Raytheon sídli vo Walthame v štáte Massachusetts.

Jaclyn Gutmann, Raytheon

Partneri

fintech blackmarketingovoeducationliga proti rakovinegebruder weisswustenrotSOPKKK blue1