Vitamínové omladzovanie – kozmetika budúcnosti

Autor IV september 2019 -
Vitamínové omladzovanie – kozmetika budúcnosti Pixabay / Wikipedia

Naša pokožka stráca každý deň vzácne vitamíny, pretože ju neustále vystavujeme vonkajším faktorom, čím ešte zhoršujeme viditeľné prejavy času na jej povrchu.

Vitamínové ošetrenie je objavom toho najlepšieho, čo môžete pre mladistvý vzhľad pokožky urobiť už dnes, aby ste sa „cítili príjemne vo vlastnej koži“ od rána až do noci, po celý život…

Výrobky určené na starostlivosť o pokožku značky Environ boli zostavované tak, aby pomáhali chrániť kožu pred škodlivými účinkami spôsobenými nepriaznivými zmenami, ktoré sú typické pre životné prostredie, v ktorom dnes žijeme.

Ide najmä o znečistenie ovzdušia a intenzívne slnečné žiarenie v dôsledku zníženia ochrannej ozónovej vrstvy. K tomu musíme pripočítať účinky vyplývajúce zo stresu spoločenského života, náročnej práce a nie práve ideálneho stravovacieho režimu.

Neinvazívna metóda

Kozmetická chirurgia či používanie injekcií na omladenie pokožky sú účinné prostriedky v boji proti vráskam, avšak sú považované za príliš invazívne, bolestivé a nie vždy schopné poskytnúť požadované výsledky. Väčšina ľudí by preto uprednostnila menej radikálny prístup, ktorý prináša výsledky postupne, no je rovnako účinný.

Vitamín A + kolagén

Doktor Des Fernandes patrí medzi desiatich najvýznamnejších estetických, plastických a rekonštrukčných chirurgov na svete. Bol prvým lekárom, ktorý zaviedol používanie vitamínu A vo svojej kozmetike určenej na starostlivosť o pokožku.

Zameral sa na výskum zdravia pokožky a jej omladzovanie pomocou prípravkov obohatených vitamínmi, ktoré sa aj vďaka obsahu kolagénu efektívnejšie vstrebávajú.

Vitamín A1 (retinol): vitamín A1

Vedecký výskum

Všetky vitamínové prípravky značky Environ sú schválené Švajčiarskym vitamínovým inštitútom sídliacim v Lausanne, ktorý bol založený v roku 1931 za účelom výskumu prírodných vitamínových látok v ľudskom tele a definovania „štandardných“ vitamínových potrieb človeka na udržanie zdravého tela a pokožky.

Odborne preukazuje, že prípravky obsahujú vitamíny potrebné na dosiahnutie skutočných výsledkov pri aktívnej starostlivosti o pleť.

Minimum konzervantov

Environ používa pri svojich produktoch špeciálne „airless“ balenia, t. j. bez prístupu vzduchu, ktoré chránia účinné zložky pred svetlom a vzduchom, pretože všetky výrobky obsahujú len minimálne množstvo konzervačných látok.

Najnovšie baliace technológie zaručujú maximálne hygienické štandardy a sterilnosť počas všetkých fáz výroby. Ku spotrebiteľovi sa dostane overený, testovaný, kvalitný výrobok, ktorý je zabalený podľa striktných protokolov slúžiacich na ochranu deklarovaného obsahu.

Pre každú pokožku

Produktové rady Environ sú založené na metóde „step-up“, t. j. systéme s postupným zvyšovaním aktívnych zložiek a vitamínov v rôznych koncentráciách, čím sa pokožka postupne prispôsobí danej liečbe. V ponuke je kompletný sortiment výrobkov, ktoré vyhovujú potrebám každého druhu kože i problémom, ktoré treba liečiť.

Vhodné aj pre alergikov

Produktové rady Environ sú vhodné pre všetky typy pleti, pre všetky vekové kategórie, pre ženy i mužov. Vzhľadom na význam aktívnych vitamínov v produktoch a ich maximálne využitie je nevyhnutné, aby sa výrobok využil do dátumu expirácie, čím sa docieli najlepší možný výsledok.

Väčšina produktov je vyrobená bez pridania konzervačných látok, farbív či vonných prísad, a navyše nesie označenie „nickel-tested“, preto ich môžu používať aj alergici. Samozrejmosťou je aj fakt, že výrobky nie sú testované na zvieratách.

Antioxidanty pre pružnosť

Produkty Environ sa špecializujú na hornú vrstvu pokožky, tzv. epidermis, ktorá pokiaľ sa o ňu dobre staráme, umožňuje väčšiu hĺbkovú absorpciu a účinnejšie využitie vitamínov a antioxidantov.

Rad určený na ošetrovanie pokožky tváre bol vedecky navrhnutý tak, aby umožnil absorpciu čoraz vyšších koncentrácií vitamínu A v kombinácii so širokou škálou antioxidantov pomáha obnoviť a zachovať viditeľný jas, pružnosť a jemnosť pokožky.

Pre žiarivú a jemnú pokožku

Vzácne recepty s obsahom esenciálnych vitamínov, antioxidantov a peptidov synergicky spolupracujú, aby pomohli pokožke znovu nadobudnúť jej mladistvý vzhľad a zanechali ju viditeľne hladšiu a žiarivejšiu. Kompletný rad produktov určený na ošetrenie tela je bohatý na esenciálne vitamíny a antioxidanty, ktoré pomáhajú zlepšiť celkový vzhľad pokožky a robia ju žiarivejšou, sviežejšou a kompaktejšou.

Obsahuje tiež hydratačné látky s keratolytickým účinkom, výživné vitamínové oleje na zjemnenie pokožky.

Ak sa teda chcete cítiť dobre vo vlastnej koži, doprajte jej vitamínové ošetrenie z Lekárne!

IV

Partneri