Ako stavebná firma OravPit vyrástla na spolupráci s Lidlom

Autor OTS júl 2020 -
Ako stavebná firma OravPit vyrástla na spolupráci s Lidlom Lidl via Twitter

Predtým čata údržbárov, dnes firma s miliónovým obratom. Partii chlapov z Oravy zveril Lidl modernizáciu svojich predajní. Dnes tvoria zákazky reťazca až 95 % ich tržieb.

Lidl spolupracuje s mnohými slovenskými dodávateľmi a firmami, medzi ktoré patrí už desať rokov aj OravPit. Na začiatku to bola partia štyroch údržbárov, dnes je to firma s obratom bezmála štyri milióny eur.

„Približne tri roky sme sa živili malými úpravami predajní Lidl. Naša práca sa osvedčila a v roku 2013 sa nám podarilo vyhrať tender na stavbu pekární. V tej dobe sme už narástli a vytvorili sme štyri samostatné stavebné partie. Dokopy nás teda bolo dvadsať,“ začína svoje rozprávanie Peter Piták, stavbyvedúci a konateľ firmy OravPit.

Lidl vyberá spoločnosti, s ktorými spolupracuje na konkrétnom projekte, vždy prostredníctvom transparentnej súťaže s dôrazom na kvalitu a cenu. OravPit bol viackrát generálnym dodávateľom pre stavbu či rekonštrukciu predajne; Oravčania dokázali pre reťazec ročne postaviť aj štyri až päť pekární.

„Momentálne je nás dvadsať, z toho osem chlapov so mnou začínalo pred desiatimi rokmi. Sme ako rodina, cítim zodpovednosť za svojich chlapov i za ich blízkych. Preto je mojou prioritou, aby mali vždy načas zaplatenú svoju mzdu. Za tie roky sa nikdy nestalo, žeby sa im oneskorila výplata. Uvedomujem si však, že je to len vďaka tomu, že si Lidl ako objednávateľ vždy plní svoje záväzky voči mne ako dodávateľovi načas,“ vysvetľuje P. Piták.

Nekaždodenný príbeh, ktorého tajomstvo spočíva v poctivej práci a chuti neustále sa zlepšovať. Peter Piták oceňuje podrobné technické zadania, no tiež priestor na ponúknutie vlastných zlepšení. V posledných štyroch rokoch majú na obratoch firmy 95-percentný podiel zákazky od Lidla.

„Takáto spolupráca si vyžaduje naozaj celého človeka. My sa naše služby snažíme stále zdokonaľovať a poskytovať čo možno najlepší servis. Pre mňa ako chlapca z Oravy bola spolupráca s Lidlom darom. Poskytuje mi v prvom rade stabilitu a vďaka tomu viem zas poskytnúť istotu svojim chlapom,“ uzatvára konateľ OravPitu.

OTS

Partneri