Galaxy Z Flip 5G – štýlový skladací smartfón s podporou 5G

Autor TS júl 2020 -

Samsung pridáva k svojmu najnovšiemu skladaciemu zariadeniu špičkový výkon a konektivitu technológie 5G.

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila Galaxy Z Flip 5G, zariadenie kombinujúce praktický smartfón s bleskovou rýchlosťou technológie 5G, ktorá prináša úplne nové zážitky pri používaní mobilných zariadení. Pomáha viac zdieľať, viac hrať alebo viac a rýchlejšie pracovať. Rýchlosti 5G sa však líšia a vyžadujú optimálnu sieť a pripojenie.

„Spoločnosť Samsung pokračuje v odovzdávaní prednosti 5G do rúk užívateľov. Snažíme sa neustále sprístupniť túto technológiu čo najväčšiemu počtu ľudí,“ povedal Dr. TM Roh, prezident a vedúci oddelenia mobilných komunikácií v Samsung Electronics.

„Sme radi, že sme mohli do Galaxy Z Flip pridať novú generáciu rýchlosti a konektivity a rozšíriť tak naše portfólio 5G zariadení, ktoré pomáhajú ľuďom robiť viac toho, čo majú radi.“

Výkonnejšia nová generácia

Galaxy Z Flip priniesol štýlový a kompaktný dizajn, ktorý plní záväzok spoločnosti Samsung rozširovať kategóriu skladacích zariadení. Galaxy Z Flip 5G teraz pridáva do ohybných zariadení veľkosti dlane vysoké rýchlosti technológie 5G, takže môžete oveľa ľahšie zostať v kontakte s fanúšikmi, priateľmi a rodinou.

Je to prvé zariadenie zo série Samsung Galaxy, ktoré je vybavené mobilnou platformou Qualcomm Snapdragon 865 Plus 5G. Táto nová platforma maximalizuje prínos 5G a to práve zvýšením výkonu, ktorý umožňuje rýchlejšie a efektívnejšie spracovanie dát s ostrejšími obrázkami vďaka vylepšenému vykresľovaniu grafiky.

Vylepšený dizajn a štýl

Galaxy Z Flip 5G si upevňuje svoju pozíciu jedného z najelegantnejších a najkompaktnejších dostupných skladacích smartfónov s 5G. Spoločnosť Samsung pridala komponenty potrebné pre podporu konektivity 5G pri zachovaní elegantného a netradičného tvaru pre maximálnu prenosnosť.

Smartfón je dodávaný v dvoch nových prémiových farbách – šedej Mystic Grey a bronzovej Mystic Bronze. Všetko je zakryté sklom s jemne matným povrchom, ktorý je na dotyk mäkký, a zároveň minimalizuje zachytávanie odtlačkov prstov.

Možnosti skladania

Od chvíle, keď bol Galaxy Z Flip prvýkrát uvedený na trh vo februári 2020, ľudia využívali jeho revolučný tvar, aby ho mohli používať novými netradičnými spôsobmi – napríklad robiť viac aj bez použitia rúk.

Odvtedy spoločnosť Samsung priebežne aktualizovala užívateľské prostredie tak, aby mohli ľahšie zachytávať, zobrazovať, komunikovať a zdieľať obsah s priateľmi či blízkymi. Vďaka týmto vylepšeným funkciám môžu teraz využívať to najlepšie z Galaxy Z Flip tiež majitelia Galaxy Z Flip 5G.

Režim Flex

Jednoduché súčasné prehliadanie a ovládanie obsahu pomocou prispôsobeného používateľského rozhrania Galaxy Z Flip, ktoré využíva jeho jedinečnú schopnosť naklápania vpred. Keď prístroj voľne stojí, displej sa automaticky rozdelí na dve 4-palcové obrazovky, takže si môžete prezerať obsah v hornej polovici prístroja a ovládať ho v dolnej polovici.

Tento režim funguje zaručene v rozmedzí uhlov 75 až 115 stupňov. Širšie rozmedzie uhlov môže byť použiteľné v závislosti na prostredí a prípade použitia.

YouTube v režime Flex – svoj obľúbený kanál na YouTube môžete sledovať bez použitia rúk. Počas streamovania obsahu v hornej polovici zariadenia môžete v jeho dolnej polovici zároveň prechádzať stránky, čítať popisy a komentáre. Navyše si môžete so svojím Galaxy Z Flip 5G užiť štyri mesiace služby YouTube Premium. Je to len pre nových používateľov a nárok na použitie v aplikácii YouTube na podporovaných zariadeniach je možné uplatniť do 5. apríla 2021.

Smartfón prináša aj vylepšené možnosti fotografovania a natáčania v režime Flex. Zaznamenávanie snímok je jednoduchšie a dá sa robiť z vyšších alebo nižších uhlov. Či už chcete nahrávať videozáznamy zospodu alebo vytvárať pestré fotografie vášho jedla zhora, v režime Flex prepnete dvojitým kliknutím okno náhľadu kamery z hornej na dolnú polovicu displeja.

Ďalšie vymoženosti

Telefón ponúka aj režim Multi-Active Window. Umožňuje zvládať viac úloh naraz pomocou lišty Multi-Window Tray pre pretiahnutie aplikácií, ktoré chcete používať. Režim Multi Active Window pracuje s vybranými aplikáciami a ich počet sa stále zväčšuje.

App Pair – pomocou funkcie párovania aplikácií na lište Multi-Window Tray môžete ľahko spúšťať a používať dve aplikácie naraz, takže keď budete chcieť napríklad zdieľať fotografie s priateľom, spustí sa súčasne aplikácia pre prehliadanie fotografií a komunikáciu.

Multi-window Tray – táto lišta je teraz integrovaná do bočného panelu pre pohodlnejšie používanie a umožňuje prístup k viac aplikáciám.

Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy Z Flip 5G je 1 549 € a dostupnosť na slovenskom trhu bude oznámená neskôr.

TS

Špecifikácie Galaxy Z Flip 5G

Displej

 • Hlavný displej: Uhlopriečka 6,7" (17 cm) FHD+ Dynamic AMOLED (21,9:9)

Infinity Flex Display

2 636 × 1 080

425 ppi

* Uhlopriečka meraná v plnom obdĺžniku bez započítania zaoblených rohov. Skutočná obrazová plocha je menšia kvôli zaobleným rohom a otvoru pre fotoaparát.

 • Vonkajší displej: 1,1" (2,8 cm) Super AMOLED Display

300 × 112

303 ppi

* Uhlopriečka meraná v plnom obdĺžniku bez započítania zaoblených rohov. Skutočná obrazová plocha je menšia kvôli zaobleným rohom.

Rozmery a hmotnosť

 • Zatvorený: 73,6 × 87,4 × 17,4 mm (pánt) – 15,4 mm (voľný koniec)
 • Otvorený: 73,6 × 167,3 × 7,2 mm – 6,9 mm (displej)

* Hrúbka v otvorenom stave nezahŕňa rám hlavného displeja.

 • Hmotnosť: 183 g

Fotoaparát

 • Predný fotoaparát: 10Mpx selfie fotoaparát: F2,4

                                                           Veľkosť pixelov: 1,22 μm

                                                           Uhol záberu: 80˚

 • Zadný duálny fotoaparát: 12Mpx ultraširokouhlý fotoaparát: F2,2

Veľkosť pixelov: 1,12 μm

Uhol záberu: 123˚

12Mpx širokouhlý fotoaparát: Super Speed Dual Pixel AF, OIS, F1.8

Veľkosť pixelov: 1,4 μm

Uhol záberu: 78˚

Optická stabilizácia obrazu (OIS) pre zadný širokouhlý fotoaparát

Až 8× digitálny zoom

Podpora nahrávania vo formáte HDR10+

Kontinuálne automatické ostrenie

AP

 • 7nm 64-bitový 8-jadrový procesor
 • ※ 3,09 GHz (max. frekvencia) + 2,40 GHz + 1,8 GHz

Pamäť

 • 8 GB RAM a 256 GB interný úložný priestor

* Skutočná dostupná kapacita úložného priestoru závisí od predinštalovaných programov.

Batéria

 • Duálna batéria 3300 mAh (typická hodnota)

* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov.

Dobíjanie

 • Rýchle dobíjanie pomocou kábla alebo bezdrôtovo*
 • Wireless PowerShare**

* Káblové dobíjanie je kompatibilné s QC2.0 a AFC. Bezdrôtové dobíjanie je kompatibilné s WPC

** Wireless PowerShare pracuje s väčšinou zariadení s certifikáciou Qi. Zdieľané nabíjanie vyžaduje minimálne 30 % nabitia batérie. Rýchlosť a účinnosť nabíjania závisí od zariadenia.

OS

 • Android 10

Sieť

 • 5G*: 5G Non-Standalone (NSA), 5G Standalone (SA), Sub6, Dynamic Spectrum Sharing (DSS)
 • LTE**: Enhanced 4×4 MIMO, až po 6CA, LTE Cat.20
  Download až 2,0 Gb/s / Upload až 200 Mb/s

* Vyžaduje optimálne 5G sieťové pripojenie, dostupné na vybraných trhoch.

** Skutočná rýchlosť sa môže líšiť v závislosti od krajiny, operátora a užívateľskom prostredí.

Konektivita

 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2,4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM
 • Bluetooth® v 5.0 (LE až 2Mb/s), USB Type-C, NFC, lokalizácia (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)

Partneri