Bratislavská pôrodnica získala prístroje, ktoré môžu zachrániť život

Autor TS august 2020 -
Nemocnica v Ružinove Nemocnica v Ružinove UNB

Tri monitory stavu plodu v hodnote 22 500 € získala ružinovská pôrodnica vďaka nadačnému fondu Lidl v Nadácii Pontis.

Druhá gynekologicko-pôrodnícka klinika, ktorá je súčasťou Univerzitnej nemocnice Bratislava, mala v roku 2019 najväčší počet pôrodov na Slovensku. Tri nové monitory s centrálnou zobrazovacou jednotkou teraz pomáhajú zdravotníkom dokumentovať fyziologický stav plodu v bruchu matky a jeho vitálnych funkcií. Môžu odhaliť ohrozenie plodu, ktoré je často príčinou potreby akútneho ukončenia tehotenstva.

„Sú to najmodernejšie monitory, ktoré sa momentálne nachádzajú na trhu. Majú niektoré nadstavbové funkcie, ktoré nám umožňujú prípadný zdravotný problém bábätka odhaliť presnejšie a včas naň reagovať,“ povedal počas odovzdávania prístrojov primár MUDr. Peter Papcun, PhD.

Starostlivosť o rodičky a nenarodené deti

Prístroje sa budú využívať pre pacientky hospitalizované na klinike, aj pre pacientky ošetrené cestou pohotovostnej služby nemocnice.

Starostlivosť o vážne choré deti patrí medzi hlavné priority v rámci spoločensky zodpovedných aktivít reťazca Lidl, ktorý nemocnici venoval uvedené prístroje.

 „Všetkým ľuďom pracujúcim v zdravotníctve patrí obrovská vďaka za to, že pomáhajú chrániť to najcennejšie – ľudské životy. Tieto prístroje pomôžu tým, ktorých ešte len čaká príchod na svet, našim najmenším. Verím, že vďaka nim sa zdravotníkom podarí ešte viac skvalitniť starostlivosť o budúce mamičky a ich ratolesti,“ uviedol Tomáš Bezák, zástupca spoločnosti Lidl Slovenská republika.

Lidl pomáha nemocniciam a deťom

Od roku 2015 realizuje diskont projekt Dobré rozprávky, v rámci ktorého doteraz venoval viacerým slovenským nemocniciam život zachraňujúce prístroje pre novorodencov v celkovej hodnote takmer 4 500 000 €. Išlo najmä o nemocnice umožňujúce bezplatný pôrod.

Lidl podporuje spolu so svojimi zákazníkmi zdravotne znevýhodnené deti aj kampaňou Od začiatku v dobrých rukách. V rámci nej pomáha reťazec každý týždeň jednému dieťaťu do troch rokov podľa jeho diagnózy. Projekt pomohol viac ako 110 deťom, ktoré získali pomoc v celkovej hodnote vyššej ako 250 000 €.

TS

foto prservis

Partneri