Billa otvára na Slovensku nový koncept menších predajní miniBilla

Autor Kvetoslava Kirchnerová október 2020 -

Reťazec sa chce priblížiť spotrebiteľom aj v menších mestách a obciach. Prvú prevádzku s menšou plochou otvorili vo Valaskej pri Brezne.

Spoločnosť Billa doteraz na Slovensku pôsobila len vo väčších a stredne veľkých mestách, kde v supermarketoch ponúka zákazníkom široký sortiment potravín, drogérie a potrieb do kuchyne či domácnosti. Novým konceptom predajní miniBilla sa chce priblížiť spotrebiteľom v menších mestách a obciach, ktorí často nemajú pri nakupovaní vo svojom okolí možnosť výberu.

„Týmto krokom nielen rozširujeme svoje pôsobenie na trhu, ale v prvom rade myslíme na zákazníkov. Väčší výber aj prirodzená konkurencia pomôžu hlavne spotrebiteľom, pretože aj vďaka tomu sa bude kvalita služieb a produktov držať na vyššej úrovni. Čerstvosť a výber potravín by nemali byť výsadou len veľkých miest, ale samozrejmosťou,“ upresňuje zámery spoločnosti Billa generálny riaditeľ Dariusz Tomasz Bator.

Filozofia malej predajne

Predajný koncept miniBilla prinesie zákazníkom kvalitný a rýchly nákup za dostupné ceny, a viac možností nakupovania v menších regiónoch. Obchod sa bude vzhľadom na malú predajnú plochu orientovať na základný tovar bežnej spotreby a čerstvosť. V regáloch nebudú chýbať ani potraviny privátnych značiek Clever a Billa.

Sme veľmi radi, že vďaka novému konceptu predajní budeme bližšie k ľuďom, ktorí bývajú na vidieku a v menších mestách. V miniBilla zákazníci nájdu všetky potraviny dennej potreby, nakúpia ich rýchlo a za rozumnú cenu,“ dodáva Dariusz Bator.

Prvá je na Horehroní

Prvú prevádzku miniBilla spoločnosť otvorila 30. septembra vo Valaskej neďaleko Brezna. Ide o horehronskú obec so zhruba 3 500 obyvateľmi, ktorá je menším centrom viacerých okolitých dedín.

Ako je v takýchto prípadoch zvykom, spoločnosť pre nových zákazníkov z regiónu pripravila úvodné zľavy: za nákup tovaru za viac ako 10 eur počas prvých dvoch týždňov dostane kupón so zľavou 10 % na ďalší nákup. Pri otvorení bolo k dispozícii aj koleso šťastia s výhrami.

„MiniBilla vo Valaskej je náš pilotný a zároveň skúšobný projekt, preto veríme, že koncept malých lokálnych predajní zákazníkov zaujme a budú ho radi navštevovať,“ uzatvára D. Bator.

O spoločnosti

Spoločnosť BILLA, s. r. o., ktorá je súčasťou nemeckej REWE International AG, pôsobí na Slovensku od roku 1993. Je lídrom v segmente supermarketov. V súčasnosti ich prevádzkuje 155 a zamestnáva viac ako 4 500 pracovníkov.

V supermarketoch s priemernou rozlohou 900 m² Billa ponúka široký sortiment značiek vrátane vlastných aj diskontných. Dominantnými medzi vlastnými značkami sú cenovo výhodné produkty Clever, výrobky pod značkou Billa, organické produkty Billa BIO a Slovenská farma. Rovnako dôležitý je v ponuke podiel čerstvých produktov v oblasti lahôdok, pečiva, ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov.

Kvetoslava Kirchnerová, Billa Slovensko

rsz billa 2

 

Partneri