D-Link ohlásil dostupnosť 6-portového neriadeného multigigabitového prepínača

Autor Juraj Redeky január 2022 -

Nový Gaming & Media Switch prináša cenovo výhodný 2,5G/10G Ethernet, ktorý maximalizuje šírku pásma a odstraňuje úzke miesta v sieti v domácnosti a kancelárii.

Spoločnosť D-Link oznámila dostupnosť neriadených 6-portových Multi-Gigabit switchov modelu DMS-106XT. Novinka rozširuje rodinu Multi-Gigabit zariadení D-Link ideálnych pre malé i stredné podniky a náročných používateľov, ktorí hľadajú vysoko výkonné, no zároveň aj cenovo výhodné riešenie na odstránenie úzkych miest v sieti a maximalizáciu sieťovej konektivity. Na trh prichádza s nadštandardnou päťročnou zárukou.

Veľká šírka pásma a priepustnosť

Zariadenie DMS-106XT s 10-gigabitovým uplinkom poskytuje pripojenie s vysokou šírkou pásma buď k jadru siete, alebo k sieťovému úložisku (NAS), čím maximalizuje priepustnosť poskytovania neprerušovaných on-line služieb.

Vďaka piatim vstavaným 2,5-gigabitovým portom je DMS-106XT navyše ideálny na pripojenie prístupových bodov Wi-Fi 6, ako sú napr. prístupové body Nuclias Connect a Cloud Wi-Fi6 (DAP-X2850 a DBA-X2830P).

DMS 106XT 03

Pre náročné inštalácie vo firmách aj domácich sieťach disponuje DMS-106XT režimom Turbo, ktorý okamžite zníži latenciu pri časovo kritických aplikáciách a umožní port-based QoS pre uprednostnenie prioritných dát v sieti, ako sú hry alebo streamovanie 4K/8K videí.

Ocenenie za dizajn

DMS-106XT je nielen vysokovýkonný prepínač so špičkovou funkčnosťou, no zároveň je aj veľmi elegantný. Jeho dizajn mu už vyniesol ocenenie Red Dot Award a Good Design Award.

Switch sa nachádza v odolnom matne šedom tele z hliníkovej zliatiny. Táto inovatívna konštrukcia bez ventilátorov zabezpečuje vyššiu spoľahlivosť a mimoriadne tichú prevádzku.

DMS 106XT 02

Rýchle nasadenie

Zariadenie DMS-106XT je skonštruované tak, aby poskytovalo maximálnu spoľahlivosť a flexibilitu. Jeho Multi-Gigabit porty sú spätne kompatibilné s existujúcimi zariadeniami a káblami. To umožňuje prakticky okamžité nasadenie DMS-106XT v miestach, kde sa požaduje väčšia šírka pásma, bez nákladného a zdĺhavého prepojovania, inštalácie nových káblov alebo ďalších nákladov na výmenu zariadení.

Prepínače DMS-106XT sú už dostupné na Slovensku a v Českej republike u autorizovaných predajcov D-Link za odporúčanú cenu 167,9 € (4 479 Kč) vrátane DPH.

D-Link má vo svojom portfóliu aj ďalšie nákladovo efektívne Multi-Gigabit zariadenia na rozšírenie siete ako napr. 2,5G Ethernet USB-C adaptér (DUB-E250), navrhnutý pre 2,5-krát väčšiu šírku pásma ako štandardné Gigabit ethernetové pripojenie, a tiež prepínače radu DGS-1520 – novej generácie stohovateľných L3 Smart Managed switchov, ktoré tiež podporujú 2,5G porty na maximalizáciu šírky pásma v celej sieti.

O spoločnosti D-Link

Spoločnosť už viac ako 30 rokov navrhuje, vyvíja a vyrába oceňované sieťové a bezdrôtové zariadenia, zabezpečovacie riešenia pre IP kamerové systémy a technológie pre automatizáciu domácnosti.

Ako svetový líder v oblasti konektivity spoločnosť D-Link transformuje firemné siete a ich vybavenie tak, aby fungovali efektívnejšie. Je tiež kľúčovým inovátorom v oblasti smart domácností. Umožňuje majiteľom nehnuteľností monitorovať, automatizovať a ovládať domácnosť kedykoľvek a kdekoľvek aj pomocou smartfónu alebo tabletu.

D-Link ponúka svoje rozsiahle produktové portfólio organizáciám a spotrebiteľom prostredníctvom svojej globálnej siete obchodných partnerov a poskytovateľov služieb.

Juraj Redeky, Taktiq Communications

Partneri