Jazda do Európy: Elektrické nákladné vozidlo FOTON iBlue získalo certifikát EÚ WVTA

Autor OTS júl 2022 -
Zdroj: mma.prnewswire.com Zdroj: mma.prnewswire.com

Elektrické nákladné vozidlo FOTON iBlue získalo európsky certifikát typového schválenia celého vozidla (WVTA) od nemeckej spoločnosti TÜV Rheinland.

Znamená to, že elektrické nákladné vozidlo FOTON iBlue plne spĺňa prísne normy podľa predpisov EÚ, preto sa môže vyvážať do krajín a regiónov EÚ a mimo EÚ, ktoré vyžadujú certifikáciu WVTA. Toto je zároveň prvý certifikát pre spoločnosť FOTON o typovom schválení EÚ pre nákladné vozidlá s elektrickým pohonom.

Certifikát EÚ WVTA ako „prístupová karta" pre automobilové výrobky na vstup na trh EÚ je akceptovaný v celej EÚ bez potreby ďalšieho testovania, kým sa neaktualizuje smernica alebo nezmení váš dizajn.

Foton truck

Nákladné vozidlo FOTON iBlue prešlo viac ako 30 testami na získanie certifikátu WVTA, ako napríklad elektromagnetická kompatibilita, špecifikácia elektrickej bezpečnosti, hluk, vibrácie a drsnosť, varovanie pred vybočením z jazdného pruhu a pokročilé núdzové brzdenie.

Využíva vysokokapacitnú batériu s vysokou hustotou energie od spoločnosti CATL, ktorá je najväčším svetovým výrobcom batérií, a synchrónny motor s permanentným magnetom (PMSM). Dokáže plne vyhovieť technickým požiadavkám na zrýchlenie pri rozjazde z 0 na 30 km/h, zrýchlenie pri predbiehaní z 30 na 50 km/h a schopnosť rozjazdu do kopca a má pokročilú stratégiu rekuperácie brzdnej energie a režim úspornej jazdy, ktorý sa prispôsobuje rôznym jazdným podmienkam a poskytuje vyššiu účinnosť a o 10 % dlhší dojazd.

Celé vozidlo sa podrobilo prísnemu testu batérie, motora a elektronického riadiaceho systému a viac ako 800 statickým kontrolám. Miera úbytku dojazdu je pri nízkej teplote nižšia alebo rovná 35 % a jeho vysoká prispôsobivosť prostrediu tiež zlepšuje prevádzkovú účinnosť vozidla. A po absolvovaní 100 000 km vytrvalostných testov je zaručená aj bezpečnosť celého vozidla.

Okrem elektrických nákladných vozidiel boli na Novom Zélande v apríli tohto roku uvedené do prevádzky aj plne elektrické autobusy spoločnosti FOTON, ktoré získali certifikát WVTA. S rozvojom nízkouhlíkových technológií vo svete uviedla spoločnosť FOTON na trh aj plne elektrické a vodíkové palivové produkty, ktoré boli nasadené v národných autobusových systémoch, školských autobusových parkoch a letiskových kyvadlových autobusoch po celom svete. Úspech certifikácie WVTA pre elektrické nákladné vozidlo FOTON iBlue znamená, že spoločnosť FOTON získala prístup na najnáročnejší európsky trh.

Zdroj: OTS

Partneri