Logitech uvádza novú generáciu obľúbenej konferenčnej kamery. Umelá inteligencia v nej vylepšuje obraz, zvuk aj švenk

Autor Juraj Redeky máj 2024 -

Kamera MeetUp 2 umožňuje jednoduché použitie aj v menších zasadačkách. Je kompatibilná s platformami ako Teams, Zoom a Google Meet.

Spoločnosť Logitech prichádza s MeetUp 2, USB konferenčnou kamerou s umelou inteligenciou (AI), ktorá je vhodná na pripojenie k súkromným zariadeniam používateľov (BYOD) aj firemnému počítačovému vybaveniu konferenčných miestností.

Táto nová generácia kamier je inovovanou verziou kamery Logitech MeetUp, ktorá je s viac ako miliónom predaných kusov najpredávanejšou konferenčnou kamerou v histórii spoločnosti Logitech.

Videokonferencie v menších miestnostiach

„Kamera MeetUp, ktorú si zákazníci ihneď obľúbili, preniesla videokonferencie z veľkých do menších miestností a sprístupnila spoluprácu prostredníctvom videa každému záujemcovi,“ povedal Alistair Johnston, vedúci Collaboration at Futuresource Consulting. MeetUp 2 je teraz pripravená opäť rozvíriť trh, pretože vo firmách, ktoré zavádzajú hybridné pracovné modely, neustále rastie potreba techniky do konferenčných miestností.

S rastúcim počtom menších zasadacích miestností sa objavuje potreba videokonferenčnej techniky, ktorá sa hodí na rôzne scenáre, nech už dávate prednosť nasadeniu vyhradeného počítača alebo použitiu súkromného notebooku.

Ešte viac AI

Spoločnosť Logitech už niekoľko rokov implementuje do zariadení pre konferenčné miestnosti funkcie umelej inteligencie, ktoré zohľadňujú potreby ľudí a prehlbujú zapojenie kolegov pri stretnutiach – bez nutnosti manuálneho ovládania. Tieto inteligentné funkcie teraz obsahuje aj MeetUp 2.

„Logitech MeetUp 2 prináša AI s technológiou RightSight 2 na vytváranie dynamických záberov, ktoré vtiahnu vzdialených používateľov do virtuálnej schôdzky a RightSound 2 pre pokročilú ekvalizáciu hlasu a potlačenie šumu,“ povedal Henry Levak, viceprezident pre B2B produkty spoločnosti Logitech.

„Pokiaľ ide o technologické zázemie, IT tímy môžu kameru MeetUp 2 vzdialene monitorovať a aktualizovať jej softvér, aby sa postupom času neustále zdokonaľovala. Nezanedbateľným prínosom je tiež, že sme pri výrobe tejto kamery využili aj recyklované plasty,“ dodal.

Zážitky z inteligentne prenášaných stretnutí

Vďaka videofunkciám RightSight 2 s podporou AI sa môže vzdialeným účastníkom zdať, že sú priamo prítomní na stretnutí. Tento dojem navodzujú funkcie automatického zaostrovania a rámovanie ľudí v zasadacej miestnosti – či už zameriavajú aktívneho rečníka, skupinu účastníkov alebo zvlášť každého jednotlivca.

Pre lepšiu čistotu zvuku využíva RightSound 2 algoritmy založené na AI, ktoré vyvažujú hlasy, filtrujú nežiadúci šum a potláčajú dozvuky v miestnostiach s ozvenou.

MeetUp 2 spolupracuje s obľúbenými, každodenne používanými videokonferenčnými platformami, ako sú napríklad Microsoft Teams, Zoom a Google Meet.

Umožňuje tiež využívať funkcie, ako je Zoom Rooms Smart Gallery, ktorá vytvára individuálne kanály účastníkov v miestnosti a Microsoft Intelliframe, ktorá automaticky umiestňuje účastníkov do rámčekov, aby boli všetci rovnako dobre viditeľní.

Dôraz na udržateľnosť

Nákupcovia IT preberajú stále väčšiu zodpovednosť za kúpu vybavenia, ktoré znižuje negatívny dopad na životné prostredie. Konferenčná kamera MeetUp 2 stojí na princípoch „dizajnu pre udržateľnosť“ (DfS), ktorý vedú výskumné tímy zaoberajúce sa dizajnom produktov s nižším vplyvom na životné prostredie a k cirkulárnemu dizajnu.

Pri výrobe videokamery MeetUp 2 sú použité diely z plastov recyklovaných zo starej vyradenej spotrebnej elektroniky, čo znižuje uhlíkovú stopu. Plastové diely v MeetUp 2 obsahujú až 62 % recyklovaného plastu, čo je najvyššie percento medzi podobnými produktmi na súčasnom trhu.

Aby spoločnosť Logitech podnietila ostatných výrobcov k prijatiu zásad DfS, otvorene zdieľa znalosti, ako do svojho výrobného procesu začlenila recyklovaný plast. Kamera je tiež zabalená v papieri, ktorý pochádza z lesov s certifikáciou FSC a ďalších kontrolovaných zdrojov.

Jednoduchšie použitie súkromných zariadení

Zariadenie MeetUp 2 je určené až pre šesť osôb v malej miestnosti a vďaka rozhraniu USB ponúka flexibilné nasadenie s existujúcim počítačovým vybavením v miestnosti alebo s vlastným notebookom účastníkov.

Pri použití vlastného zariadenia používatelia jednoducho pripoja svoje notebooky alebo iné mobilné zariadenia ku kamere MeetUp 2 pomocou doplnkového káblu Logitech Active USB a môžu organizovať videokonferenciu zo zvolenej platformy, zatiaľ čo správcovia IT môžu sledovať stav miestnosti, vykonávať aktualizácie a upravovať nastavenia cez ethernetovú alebo WiFi sieť prostredníctvom aplikácie Logitech Sync.

Pokiaľ sa MeetUp 2 práve nepoužíva, je možné displej v miestnosti využiť pomocou aplikácií Logitech Sync a AppSpace na zobrazovanie vlastného obsahu, napríklad firemného loga alebo pokynov na používanie miestnosti.

Juraj Redeky
Taktiq Communications

MeetUp2 BYOD Basic

 

Partneri

SOPK

lexikon logo cervene hlavicka KK blue1

Fijet logo