Ležiak z Krušovíc chmelený za studena

Autor Peter Borko február 2018 -

Sezónna edícia pivného špeciálu vyniká bohatšou a výraznejšou arómou ušľachtilého žateckého chmeľu a vyváženou chuťou.

Kráľovský pivovar Krušovice predstavil zaujímavú novinku. Ako vôbec prvý pivovar v Českej a Slovenskej republike začal využívať technológiu studeného chmelenia v priemyselnej, veľkoobjemovej výrobe. Vďaka zavedeniu tohto technologického procesu mohol konzumentom predstaviť ďalší z radu pivných špeciálov, tentoraz Ležiak za studena chmelený. 

Takto pripravené pivo vyniká bohatšou a výraznejšou arómou ušľachtilého žateckého chmeľu. Nový pivný špeciál s výraznejšou chmeľovou vôňou a s príjemnou, vyváženou chuťou  od značky Krušovice je dostupný od februára vo vybraných puboch na Slovensku v limitovanej edícii.

Studené chmelenie je medzi pivovarníkmi známe približne dve storočia. V počiatkoch pomáhalo udržať pivo dlhšie čerstvé, počas jeho dodávok z Veľkej Británie do kolónií tamojším vojakom. Okrem lepších konzervačných vlastností sa týmto spôsobom z chmeľu do piva dostáva aj oveľa viac vôní. V spojení s jedným z najlepších chmeľov vôbec, s typicky českým Žateckým poloraným červeňákom, tak vzniká skutočná lahôdka hodná kráľov.

„Našu unikátnu technológiu studeného chmelenia sme vyvíjali takmer dva roky tak, aby sme dosiahli za použitia jednoduchého technického riešenia optimálne chmeľové vône. Myslíme si, že sa nám to podarilo,“ povedal krušovický sládok Michal Havrda.

Chmeľ sa pridáva do piva väčšinou počas takzvaného „chmeľovaru“ a to na viackrát. Čím dlhšie chmeľ v pive vrie, tým mu pridá viac horkosti. Naopak, čím neskôr do „chmeľovaru“ chmeľ pridáme, tým zostane viac arómy. Proces studeného chmelenia nastáva, až keď je celé pivo uvarené a schladené. Žatecký poloraný červeňák obohatí pivo počas jeho zrenia o charakteristickú chmeľovú vôňu a výrazný chmeľový dozvuk. Konzumenti tohto piva nájdu v každom dúšku bohatú a výraznú chuť chmeľu, ktorý patrí k tým najlepším na svete.

Za studena chmelený, spodne kvasený svetlý ležiak s obsahom alkoholu 4,8 % je pivo s vyváženou chuťou, príjemnou chmeľovou arómou, výraznejšou horkosťou a jedinečným chmeľovým charakterom. Pivo s novou receptúrou sa tak v segmente českých a slovenských ležiakov zaraďuje medzi tie najprémiovejšie.

Krušovice už niekoľko rokov prinášajú pivárom na Slovensku nielen kvalitné české kráľovské pivo, ale pravidelne aj inovatívne pivné špeciality, ktoré obohacujú chuťové zážitky slovenských pivárov. „Za všetky spomeňme Staročeský Malvaz 13 % – polotmavý pivný špeciál jantárovej farby plnej chuti a zamatovej horkosti, Svätomartinský špeciál 13 % – pivnú lahôdku varenú z čerstvého, ručne česaného žateckého chmeľu či Kazbek ležiak pripravený z unikátnej odrody chmeľu,“  priblížil Peter Kostický, brand manažér značky Krušovice.

PB/AMI

Partneri