Poľnohospodárske veľtrhy zaplnili brnianske výstavisko

Autor Alfacon apríl 2018 -

V apríli sa uskutočnia tradičné poľnohospodárske a lesnícke veľtrhy na čele s Medzinárodným veľtrhom poľnohospodárskej techniky TechAgro.

Zároveň sa uskutoční aj Medzinárodný lesnícky a poľovnícky veľtrh SILVA REGINA a Veľtrh obnoviteľných zdrojov energie v poľnohospodárstve a lesníctve BIOMASA. Tento komplex je jednou z najdôležitejších veľtrhových podujatí v Európe v oblasti poľnohospodárstva a lesníctva. Veľtrhy sú určené predovšetkým odborníkom, zaujímavé môžu byť aj pre verejnosť.

Úplne zaplnenému výstavisku v Brne bude dominovať poľnohospodárska a lesnícka technika. Využité sú nielen všetky pavilóny a voľné plochy, vznikla dokonca aj dočasná montovaná hala. „Dovedna sa návštevníkom predstaví vyše 700 vystavovateľov z 37 krajín, ktorí obsadia celkom 200 000 m2 plochy výstaviska, t. j. 81 000 m2 čistej výstavnej plochy,“ približuje riaditeľ poľnohospodárskych a lesníckych veľtrhov BVV Jan Kuběna. Tohtoročný ročník sa viac zameria na rastlinnú výrobu, v pavilóne A1 vznikla hala pozberových technológií. Poľnohospodárske technika má teda k dispozícii viac priestoru ako v minulých ročníkoch.

Na trojici veľtrhov sa predstavia trendy a najnovšie technológie. Súčasná poľnohospodárska technika je vybavená elektronikou, vie využívať napríklad GPS navigáciu alebo údaje, ktoré sama zhromaždí z obrábanej plochy, stroje vedia komunikovať medzi sebou. Vo výsledku  slúžia všetky tieto technológie na to, aby na stole spotrebiteľov boli kvalitnejšie a čistejšie potraviny, aby pôda bola menej vyčerpaná a poľnohospodári hospodárili udržateľným spôsobom.

Návštevníci nájdu na veľtrhoch tiež stroje vhodné pre údržbu verejných priestorov a ďalšie technológie pre verejný sektor a obce.

Veľmi silno sú zastúpené traktory, napríklad český výrobca Zetor predstaví inovovanú modelovú radu MAJOR. Prezentovať sa ďalej budú všetky typy strojov pre poľnohospodárstvo a lesníctvo od takmer všetkých značiek pôsobiacich na českom a slovenskom trhu.

Atraktívny program ponúkne veľtrh SILVA REGINA. Témou tohto ročníka je ochrana lesa hospodárením. Ponúkne prehliadku strojov pre lesné hospodárstvo, motorových píl, harvestorov a prepravnej techniky. Ďalším lákadlom je poľovnícka časť. „Návštevníci tu nájdu bohatý sortiment oblečenia a vybavenia pre poľovníctvo, ale napríklad aj zbrane, optiky, fotopasce alebo strelecké simulátory,“ menuje Kuběna. Súčasťou bude aj výstava, ktorá pripomenie 100 rokov lesníctva a poľovníctva v Československu.

TS/Alfacon

Partneri