Zákazníci nakupujúci online požadujú rýchlosť a kontrolu nad doručením

Autor Silvia Blahútová Nagyová apríl 2018 -

Slovenskí online zákazníci chcú, aby im tovar doručili na druhý deň, dostali presný čas doručenia a mohli flexibilne meniť termín a adresu pre doručenie.

Uvedené očakávania od e-shopov ukázal prieskum E-Shopper barometer, ktorý realizovala DPDGroup. Podľa prieskumu môže schopnosť doručenia na druhý deň už prakticky úplne rozhodnúť v prospech nákupu vo vybranom e-shope (u 95 % opýtaných Slovákov). Deväť z desiatich zákazníkov sa skôr rozhodne pre nákup, ak má k dispozícii hodinové okno doručenia a pokročilé notifikácie. Medzi TOP 5 rozhodujúcich faktorov pri nákupe sa umiestnili aj možnosť flexibilne zmeniť čas či miesto doručenia, live sledovanie zásielky a výber z viacerých možností doručenia.

Naopak, bariérami pre slovenských online nakupujúcich sú nejasné podmienky či komplikovaný proces vrátenia tovaru a zlé meno obchodu na sociálnych sieťach.

Nová výzva: „same day delivery“

„Technológie a moderné služby zrýchľujú aj proces doručovania. Výzvou pre obchodníkov aj prepravcov bude zvládnuť očakávanie zákazníkov na tzv.same day delivery. Doručenie ešte v deň objednania sa ukázalo ako dôležitý faktor pri rozhodovaní pre štyri pätiny všetkých účastníkov prieskumu. Aktuálne najrýchlejšie dodanie vieme zrealizovať do dvoch hodín v rámci Bratislavy so službou City Service,“ povedal Peter Pavuk, generálny riaditeľ kuriérskej spoločnosti DPD na Slovensku.

Inovácie a nové technologické riešenia pri doručovaní tovaru dnes musia držať krok s rýchlosťou, ktorú zákazníci od doručovania požadujú. Štandardným očakávaním sa stáva aj pokročilá notifikácia doručovania s presným hodinovým oknom príchodu kuriéra.

Už dnes si môžu príjemcovia riadiť miesto a čas doručenia počas celého procesu, prípadne v poslednej hodine doručovania dokonca sledovať kde presne sa ich kuriér nachádza a koľko zastávok ho delí od príjemcu. Toto všetko dáva adresátom pocit kontroly nad svojou zásielkou, zvyšuje ich komfort a zážitok s nákupu.

O DPD a prieskume

Kuriérska spoločnosť DPD SK je členom DPDgroup, druhej najväčšej medzinárodnej siete na prepravu balíkov v Európe. Poskytuje široké portfólio služieb na Slovensku a do 230 krajín sveta. Prostredníctvom inovatívnych technológií, odborných znalostí a starostlivosti o zákazníkov poskytuje DPD kvalitné služby v oblasti prepravy tovaru pre odosielateľov, ale aj pre príjemcov.

Prieskum E-shopper barometer 2017 bol realizovaný od 1. júna do 3. júla 2017 na vzorke 24 871 respondentov z 21 európskych krajín a Ruska starších ako 18 rokov. Zo Slovenska bolo zastúpených 1000 respondentov.

 Silvia Blahútová Nagyová, PR Clinic

 DPD faktory

Partneri

fintech blackmarketingovoeducationliga proti rakovinegebruder weisswustenrotSOPKKK blue1