Za vrásky nemôže iba vek: Vyhnite sa týmto zlozvykom

Autor BL október 2018 -
Za vrásky nemôže iba vek: Vyhnite sa týmto zlozvykom Unsplash/ Brian Beckwith

Aj keď za ich vznik môžu prevažne pribúdajúci vek a gény, nájdu sa ďalšie dôvody, prečo sa vrásky objavujú. Ktoré to sú? A ako tomu môžete zabrániť?

Čas, bohužiaľ, nikto z nás nezastaví. Starnutie je skrátka nevyhnutné a prirodzené, a hoci sa nám to nepáči, skôr alebo neskôr sa na našich tvárach začnú objavovať prvé vrásky. S pribúdajúcim vekom totiž naša koža stráca elasticitu, a tým dochádza k tvorbe vrások. Tentoraz však vynecháme prirodzený proces starnutia a zameriame sa na zlozvyky, ktoré zhoršujú stav našej pokožky, a prispievajú tak k jej predčasnému starnutiu. Ktoré to sú a ako sa im môžete vyvarovať?

Ponocovanie

Ak každú druhú noc ponocujete alebo pri nejakej činnosti prebdiete, potom sa nemôžete čudovať, že sa tento spôsob života čoskoro podpíše na vašej tvári. Kvalitný a dostatočne dlhý spánok má vplyv na celkové zdravie. Nedostatok spánku prispieva aj k tvorbe vrások, pretože mení prirodzené pH pokožky a znižuje tak schopnosť kožných buniek zadržiavať v sebe vodu. Ak nechcete mať pleť plnú vrások, dodržujte odporúčaných šesť až osem hodín spánku.

Fajčenie

Fajčenie škodí zdraviu. Asi nikoho neprekvapí, že má tento zlozvyk neblahé účinky na celkové zdravie. Nikotín v cigaretách spôsobuje zúženie ciev a naša koža sa tak stáva náchylnejšia k tvorbe vrások, má nepeknú farbu a celkovo vyzerá nezdravo. Neustálym ťahaním z cigariet potom často vznikajú vrásky okolo pier.

Nemračte sa

Neustále sa mračíte? Ak nosíte dioptrické okuliare a zistili ste, že potrebujete silnejšie dioptrie, potom na nič nečakajte a navštívte svojho očného lekára. Neustálym žmúrením si privodíte hlboké vrásky. To isté platí o slnečných okuliaroch. Kvalitné okuliare s UV filtrom chránia nielen zrak, ale aj kožu okolo očí.

Priveľa slnka

V lete ležíte neustále na slniečku a v zime dobiehate farbu v solárku? Opálená pleť síce vyzerá pekne a mnoho z nás po nej túži po celý rok, ale slnečné žiarenie pre našu pleť veľmi prospešné nie je, obzvlášť ak nepoužívame ochranné opaľovacie krémy. Slniečko je totiž jedným z hlavných vinníkov toho, že naša koža predčasne starne. Používajte preto krém s ochranným faktorom najmenej SPF 30 zakaždým, keď idete na slnko.

Stres

Máte toho veľa v práci, v osobnom živote sa vám príliš nedarí a neviete, kam skôr skočiť? Nielenže sa tieto stresujúce faktory podpisujú na vašej duševnej pohode, ale vplyv majú aj na váš fyzický stav a často sa tieto problémy podpisujú tiež v tvári. Pri strese totiž dochádza k zvýšeniu hladiny krvného cukru, a ten poškodzuje kolagén a elastínové vlákna v koži.

BL

Zdroj: Netky.sk

Partneri

fintech blackmarketingovoeducationliga proti rakovinegebruder weisswustenrotSOPKKK blue1