Veľtrhy cestovného ruchu v Brne predstavujú aj sedem slovenských krajov

Autor BVV/JF január 2019 -
Veľtrhy cestovného ruchu v Brne predstavujú aj sedem slovenských krajov BVV

Na brnianskom výstavisku sa koná každoročná medzinárodná prehliadka ponuky turistického odvetvia. Zastúpené je aj Slovensko, obľúbený cieľ susedov z ČR.

Na veľtrhoch GO & Regiontour sa predstavuje takmer celé Slovensko. Naša krajina patrí medzi tri najvyhľadávanejšie zahraničné ciele českých turistov, ako to vyplýva z údajov Českého štatistického úradu (ČSÚ), ktorý výjazdový cestovný ruch sleduje.

Tradičná výstavná udalosť sa koná v dňoch 17. až 20. januára. Brnianske veľtrhy cestovného ruchu sú obľúbené u slovenských návštevníkov aj pre blízkosť moravskej metropoly – hlavné mesto Slovenska od nej delí iba asi 130 kilometrov. Tento rok sa navyše v Brne na štyri dni objavujú stánky takmer všetkých krajov Slovenska. „Záujem o účasť zo strany slovenských krajov pokračuje, čo náš veľmi teší. Na veľtrhu sa zúčastnia všetky slovenské kraje, okrem Košického,“ priblížil riaditeľ projektu Go a Regiontour Miloň Mlčák.

„V Brne sa prvýkrát zúčastnia Nitriansky a Prešovský samosprávny kraj. Tiež napríklad Kúpele Piešťany a Lúčky, ale aj častí regiónov a iné zoskupenia alebo samostatné subjekty. Bude to najväčšia slovenská účasť za posledných 10 rokov,“ spresnil Ľuboš Podolský, riaditeľ spoločnosti Alfacon, ktorá zastupuje Veletrhy Brno na Slovensku.

Bratislavský región oslovuje Moravu

Ak Slovensko patrí k najviac navštevovaným zahraničným destináciám zo strany občanov Česka, dvojnásobne to platí pre jeho východnú polovicu. „Morava je pre Slovensko spádovou oblasťou v rámci aktívneho cestovného ruchu. Obyvatelia Moravy cestujú na Slovensko aj viackrát za rok a intenzívne sa o krajinu zaujímajú,“ uviedla Klára Badinková, riaditeľka českého zastúpenia slovenského cestovného ruchu v ČR. „Vyhľadávajú nové lokality, atrakcie a produkty. Preto je Slovensko opäť súčasťou brnenského veľtrhu cestovného ruchu,“ vysvetlila.

Napríklad Bratislavský kraj ponúka na veľtrhu zážitky aj pre milovníkov gastronómie. „Bratislava Region v rámci expozície predstaví najkrajšie miesta a tradičné chute regiónu. Počas štyroch dní môžu návštevníci spoznávať kraj a vychutnávať lokálne špeciality Bratislavy, Malých Karpát, Záhoria a Podunajska,“ prisľúbila Andrea Ambrózy, vedúca oddelenia marketingu a eventov spoločnosti Turizmus regiónu Bratislava. Samozrejme, chýbať nebude ani množstvo tipov na výlety.

Pre milovníkov aktívnej dovolenky

Na veľtrhoch v Brne sa prelína hneď niekoľko tém. Jednou z nich je aktívna dovolenka, ktorá ľuďom priblíži napríklad dovolenku na vode – s tipmi, čo všetko treba pre takú aktivitu urobiť, prezentáciami lodí či simulátormi a trenažérmi. Pre adrenalínových nadšencov bude pripravená lezecká stena. Neodmysliteľným motívom v programe budú dovolenky na bicykloch alebo v karavane, na svoje si prídu aj záujemcovia o kultúru a relaxáciu.

Vďaka festivalu GO Kamera, ktorý je tradične súčasťou sprievodného programu, môžu návštevníci počas štyroch dní stretnúť viacero cestovateľských osobností. Pokryjú svojimi prednáškami rozličné kúty sveta, pričom ťažiskovou témou v tomto ročníku bude Stredná Ázia.

Za gastronomickými zážitkami

„Cestovanie je spojené aj s ochutnávaním najrôznejších pochutín. Ľudia sa na výstavisku môžu tešiť na regionálne potraviny, ale trebárs aj na exotickú gastronómiu a zahraničné špeciality,“ prezradila hovorkyňa dvojice veľtrhov Karolína Křenková. Sprievodný program veľtrhov obohatí festival krajových špecialít a regionálnych potravín RegFoodFest. Pavilón P prevonia aj medzinárodná súťaž študentov odborov kuchár, cukrár s názvom Gastro Junior Brno 2019 – Bidfood Cup. Tešiť sa možno aj na rôzne prednášky o exotickej gastronómii z rôznych kútov sveta.

O veľtrhoch GO & Regiontour – profily

Veľtrh GO sa zameriava na výjazdovú turistiku. Popri cestovných kanceláriách a agentúrach sa na ňom zúčastňujú poskytovatelia služieb cestovného ruchu v obľúbených zahraničných destináciách a zahraničné turistickej centrály. V roku 2019 sa uskutočňuje už 29. ročník.

Veľtrh REGIONTOUR je hlavná prezentačná platforma potenciálu cestovného ruchu v regiónoch Českej republiky. Je nosným projektom na podporu incomingu a domáceho českého cestovného ruchu, poskytuje však priestor aj zahraničným subjektom, predovšetkým regiónom. V tomto roku vstupuje do svojho 28. ročníka.

Viac informácií nájdete na: www.regiontour.cz a www.vzacnemalickosti.cz

BVV/JF

Partneri

fintech blackmarketingovoeducationliga proti rakovinegebruder weisswustenrotSOPKKK blue1