WebSupport sa stáva členom dánskej nadnárodnej skupiny

Autor JF/TS február 2019 -

Slovenskú hostingovú jednotku predávajú jej majitelia na čele s Michalom Trubanom investičnej spoločnosti Axcel, ktorá ju zaradí do skupiny Loopia Group.

WebSupport sa tak pridáva k švédskej jednotke Loopia a českej trojke Active24. Slovenská akvizícia podľa tlačovej správy prináša do skupiny „vyladenú hostingovú architektúru, vlastný softvér aj biznisové plány“ a „Slovákom sa zároveň otvárajú dvere k ďalším významným akvizíciám na domácom aj zahraničnom trhu“. Ambíciou je dodávať kvalitné produkty, technologické inovácie a špičkový support ďalším desaťtisícom zákazníkov.

Úspešná a rastúca firma

K transakcii prichádza v úspešnom období s výrazným rastom – medziročne viac ako o 17 % – a po niekoľkých rokoch odmietania ponúk. Firma má asi 30 zamestnancov a ročný obrat takmer štyri milióny eur. Severská investičná spoločnosť Axcel ponúkla okrem vysokej valuácie aj množstvo synergií a tiež ambíciu „posunúť úspešný príbeh ďalej za hranice Slovenska“. Doterajší majitelia a zakladatelia reinvestujú svoje podiely do Loopia Group.

„Chcel som, aby WebSupport mal európsky príbeh a pokračoval ďalej. Ja som si dokázal, že úspešná slovenská firma sa dá vybudovať čestne a čisto. Teraz idem naplno do politiky, aby som ukázal, že tak čestne a transparentne sa dá riadiť aj štát,“ povedal zakladateľ firmy a vlastník 50%-ného podielu Michal Truban.

Axcel je investičná spoločnosť, ktorá spravuje kapitál súkromných investorov a investuje predovšetkým do stredne veľkých podnikov v rôznych odvetviach. V súčasnosti disponuje piatimi fondami s celkovým kapitálom v hodnote viac ako 2 miliardy eur. Výber WebSupportu ako ďalšej investície bol založený na dlhodobej finančnej výkonnosti, spokojnosti zákazníkov, unikátnej kultúre a silnom tíme. 

WebSupport tím sa tak pripája do rodiny úspešných slovenských príbehov aké predstavujú Pixel Federation, Sygic, Slido či Exponea a prijíma nové výzvy. „Cieľom je dokázať, že úspech na slovenskom trhu je dobrým odrazovým mostíkom k medzinárodnému úspechu“, uviedol Ján Cifra, CEO WebSupportu.

Do politiky v PS so Štefunkom

Informáciu o predaji firmy potvrdil najskôr na facebookovom profile Michal Truban bez upresnenia dosiahnutej ceny. Pre týždenník Trend však povedal, že ide o „sumu v dvojciferných miliónoch eur“. Truban založil WebSupport v roku 2004 spolu s Pavlom Stanom; v roku 2017 do nej vlastnícky vstúpil aj Ivan Štefunko. Obaja menšinoví spoluvlastníci, Ivan Štefunko a Pavel Stano, takisto predávajú svoje podiely. Truban spolu so Štefunkom založil v roku 2017 stranu Progresívne Slovensko, v ktorej chce ďalej pôsobiť.

JF/TS

Multimédiá

Partneri

fintech blackmarketingovoeducationliga proti rakovinegebruder weisswustenrotSOPKKK blue1