Firmy a zdravie zamestnancov: Šampiónmi sú Telekom, Volkswagen a Aon

Autor HE február 2020 -
Firmy a zdravie zamestnancov: Šampiónmi sú Telekom, Volkswagen a Aon Pixabay / Gerd Altmann

Zdravotná poisťovňa Union ocenila spoločnosti, ktoré svojim zamestnancom poskytovali po celý rok zdravotné benefity či iné výhody s vplyvom na ich zdravie.

Nadštandardná zdravotná starostlivosť, relaxačné zóny, ergonómia pracovného prostredia, rôzne športové aktivity, voľno na regeneráciu či vyvážená strava. To sú niektoré z výhod, ktoré moderné firmy poskytujú pre svojich zamestnancov.

Union zdravotná poisťovňa vyhlasuje súťaž Zdravá firma roka pravidelne už od roku 2010. Víťazom jubilejného desiateho ročníka je v kategórii nevýrobných firiem Slovak Telekom a v kategórii výrobných firiem Volkswagen Slovakia.

Medzi malými firmami do 50 zamestnancov vyhrala tento rok spoločnosť Aon Central and Eastern Europe.

Počet „zdravých“ firiem rastie

Do jubilejného 10. ročníka súťaže Zdravá firma roka 2019 sa zapojilo 67 firiem z celého Slovenska – doteraz najviac.

„Som rád, že počet firiem, ktoré sa snažia čo najlepšie starať o zamestnancov stále rastie. Veľmi ma teší, že Union zdravotná poisťovňa už desať rokov úspešne motivuje zamestnávateľov k lepšej starostlivosti o zdravie svojich zamestnancov,“ uviedol Pavol Chovan, riaditeľ Úseku získavania klientov Union zdravotnej poisťovne.

„Po desiatich rokoch od prvého ročníka súťaže Zdravá firma roka môžem s radosťou konštatovať, že firmy sa o svojich zamestnancov starajú stále lepšie, pretože zamestnanci sú to najcennejšie pre každú úspešnú firmu,“ povedala členka predstavenstva Union z. p. Elena Májeková.

Programy pre zdravie zamestnancov

Tu je niekoľko príkladov aktivít vo víťazných spoločnostiach: Víťaz v kategórii nevýrobných firiem, Slovak Telekom, podporuje zdravý životný štýl zamestnancov organizovaním dní zdravia, prednáškami, vitamínovými balíčkami, športovými aktivitami a podobne. Poskytuje im ergonomické pracovné prostredie a relaxačné miestnosti.

Víťaz v kategórii výrobných firiem, VW Slovakia, preventívnym programom podporuje svojich zamestnancov k zdravšiemu životnému štýlu, organizuje workshopy zdravej výživy a ponúka široký výber športových aktivít.

Aon CEE podporuje pitný režim zamestnancov, organizuje pre nich adrenalínové teambuildingy, rozdáva im aj smart hodinky.

Výsledky súťaže Zdravá firma roka 2019

      Nevýrobné firmy
      1. Slovak Telekom, a. s.
      2. IBM International Services Centre s. r. o.
      3. Mondelez European Business Services Centre s. r. o.

      Výrobné firmy
      1. VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a. s.
      2. Miba Steeltec s. r. o.
      3. I.D.C. Holding, a. s.

      Malé firmy
      1. Aon Central and Eastern Europe
      2. YMS, a. s.
      3. KAMI PROFIT, s. r. o.

HE

Partneri