Slovenský P3 Logistic Parks posilňuje trhovú pozíciu a získava logistický park v Senci

Autor PRServis júl 2020 -
Slovenský P3 Logistic Parks posilňuje trhovú pozíciu a získava logistický park v Senci P3

So šiestimi parkmi s rozlohou 433-tisíc m2 sa stáva najväčším developerom a správcom priemyselných a logistických nehnuteľností na Slovensku.

Začiatkom tohto roka oznámil GIC, singapurský štátny majetkový fond, akvizíciu paneurópskeho portfólia logistických nehnuteľností Maximus. Súčasťou akvizície sú aj park a skladové nehnuteľnosti v Senci, ktoré prechádzajú do správy slovenského P3.

„Získaný park v Senci výborne zapadá do našich dlhodobých cieľov expandovať a pôsobiť v strategických lokalitách napojených na diaľničnú sieť na Slovensku a okolité krajiny V4 a CEE,“ hovorí Peter Jánoši, výkonný riaditeľ P3 Logistic Parks na Slovensku.

„Zároveň sme touto akvizíciou naplnili naše ambície posilniť trhovú pozíciu a stať sa lídrom na trhu logistických a priemyselných nehnuteľností na Slovensku.“

Park v špičkovej lokalite

Park P3 Senec sa rozkladá v troch halách kategórie A s celkovou rozlohou 107 500 m2. Má výbornú lokalitu na diaľnici D1 s napojením na stred, sever aj východ Slovenska.

„Senec je tzv. logistický hotspot Slovenska a náš nový park v tejto oblasti významne dopĺňa a rozširuje silnú kompetenciu P3 v kľúčovom regióne Slovenska. Aj vďaka parku v Senci prináša P3 diverzifikáciu lokalít pre svojich klientov a to prostredníctvom štyroch P3 parkov strategicky rozmiestnených v okolí Bratislavy,“ zdôrazňuje Peter Jánoši.

Spresňuje, že okrem Senca ide aj o park v Lozorne na D2, park pri bratislavskom letisku s napojením na vznikajúci diaľničný obchvat D4R7 a park v rakúskom Brucku an der Leitha blízko slovenských hraníc v diaľničnom napojení na letisko Schwechat a Viedeň, ako aj na Maďarsko, Slovinsko a Česko.

Modernizácia a výstavba nových parkov

P3 park v Senci patrí k najstarším logistickým parkom na Slovensku. Aby sa čo najviac prispôsobil trvalo udržateľným kritériám parkov v správe P3, bude prechádzať postupnou modernizáciou či technologickými a energeticky efektívnymi vylepšeniami.

Je ideálny pre klientov z oblasti distribúcie, maloobchodu a e-commerce„Aktuálnymi nájomcami v Senci sú známe značky ako Coca-Cola, DSN, DSV, Nagel, Samsung SCM či Takko Fashion,“ informuje Peter Jánoši a dodáva: „V tejto vyhľadávanej lokalite máme k dispozícii ešte vyše 6 000 m2 skladových priestorov k okamžitému prenájmu.“

Už v minulom roku P3 Logistic Parks investoval do výstavby nových parkov a pokračuje aj v tomto roku. Výstavba sa týka parkov pri bratislavskom letisku a v Košiciach, taktiež rozširuje existujúce parky v Lozorne a Žiline.

S cezhraničným parkom v rakúskom Brucku ponúka P3 na Slovensku a v okolí spolu sedem logistických a priemyselných lokalít s nehnuteľnosťami o rozlohe 470-tisíc m2 a budovami najvyššej A kategórie, ktoré spĺňajú prísne environmentálne kritériá.

PRServis

 

Mohlo by vás zaujímať:

Ako sa robí priemyselná podlaha 21. storočia: Logisticko-výrobný park v Košiciach

Dachser Slovakia ďalej rozširuje logistický park v Lozorne

Albatros Logistics rozširuje kapacity v Žiline

C&A úspešne prevádzkuje v Novom Meste n. V. celoeurópske distribučné centrum

Tesco má teraz v Gáni distribučné sklady väčšie ako dva Amazony

 

Partneri