Nový sieťový radar od Axisu chráni v rozsahu 180° a minimalizuje falošné poplachy

Autor Juraj Redeky august 2020 -

Inteligentný bezpečnostný radar AXIS D2110-VE využíva pokročilé radarové technológie a dokáže určiť presnú polohu a rýchlosť objektu.

Vďaka vstavanej analytike, založenej na hĺbkovom učení, dokáže presne zachytiť, klasifikovať a sledovať osoby i vozidlá a to s veľmi nízkou mierou falošných poplachov.

Možnosť pripojenia iných zariadení

Radar disponuje výstupom PoE-out, možno teda prostredníctvom neho pripojiť a napájať ďalšie zariadenia. Dá sa preto jednoducho doplniť napríklad sieťovou kamerou (pre vizuálne overenie poplachov) alebo sieťovým reproduktorom (na oslovenie a aj odstrašenie prípadných páchateľov na diaľku).

Funkcia inteligentného prepojenia umožňuje praktické použitie viacerých zariadení v tesnej blízkosti, napríklad inštaláciu dvoch radarov chrbtom k sebe. Možno tak zabezpečiť úplné pokrytie v rozsahu 360°.

Vďaka najnovšej generácii čipu ARTPEC disponuje radar rozšíreným zabezpečením proti kybernetickým útokom.

Bezpečnostný sieťový radar AXIS D2110-VE sa začne dodávať prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis v 3. štvrťroku 2020.

Kľúčové vlastnosti:

  • Pokrytie oblasti v rozsahu 180°
  • Vstavané analytické funkcie
  • Nepretržitá presná detekcia s nízkou mierou falošných poplachov
  • PoE-out pre napájanie ďalšieho zariadenia
  • Funkcia inteligentného prepojenia

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis bola založená v roku 1984 a sídli vo švédskom Lunde. Vytvára inteligentnejší a bezpečnejší svet pomocou sieťových riešení, ktoré otvárajú prístup k lepšiemu zabezpečeniu a k novým spôsobom podnikania. Axis ponúka produkty a služby video monitorovania či analýzu videa, riadenie prístupu a zvukové systémy. Spoločnosť má vyše 3 000 zamestnancov vo viac ako 50 krajinách a pri poskytovaní klientskych riešení spolupracuje s globálnou sieťou partnerov.

Juraj Redeky, Taktiq Communication

 

Multimédiá

Partneri