Ocenili najzaujímavejšie osobnosti a produkty cestovného ruchu v Trenčianskom kraji

Autor TS október 2022 -
Ocenili najzaujímavejšie osobnosti a produkty cestovného ruchu v Trenčianskom kraji Región Horná Nitra - Bojnice

Prestížne ocenenie TOP odovzdáva už piaty rok krajská organizácia cestovného ruchu.

V úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) prevzali v októbri ocenenia tí najlepší v cestovnom ruchu, ktorí sa v uplynulom roku výrazne pričinili o rozvoj cestovného ruchu a skvalitňovanie služieb v tomto odvetví.

Ich usilovnú prácu ocenila krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región, ktorá už piaty rok odovzdáva prestížne ocenenie TOP v cestovnom ruchu. 

Rovnako ako v predchádzajúcich ročníkoch sa oceňovalo v 6 kategóriách: TOP ubytovacie zariadenie, osobnosť cestovného ruchu, TOP inovácia v cestovnom ruchu, TOP turistický produkt a zariadenie prístupné pre ťažko zdravotne postihnutých (ŤZP).

Nominácie na ocenenia predkladali oblastné organizácie cestovného ruchu pôsobiace v kraji a o víťazoch jednotlivých kategórii rozhodla odborná komisia.

Samostatnú kategóriu predstavuje TOP gastronomické zariadenie, v ktorej o víťazovi rozhodla široká verejnosť prostredníctvom elektronického hlasovania. 

„Ocenenie TOP v cestovnom ruchu sa každoročne teší veľkej obľube u odbornej i laickej verejnosti, nakoľko predstavuje záruku kvality i ohodnotenie poctivej práce pracovníkov v cestovnom ruchu. Preto ma veľmi teší, že môžeme dnes spoločne s predsedom TSK Jaroslavom Baškom slávnostne poďakovať za vynaložené úsilie všetkým laureátom a odmeniť ich,“ uviedol predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici.

Cenu za TOP ubytovacie zariadenie, ktorým sa stalo rekreačné zariadenie Rybník Horná Maríková – Modlatín, prevzala v zastúpení riaditeľka OOCR Horné Považie Anna Kardošová. 

Areál Rybník sa nachádza v obci Horná Mariková v blízkosti pohoria Javorníky. Ubytovanie poskytuje v krásnych drevenicových bungalovoch, nachádzajúcich sa v starostlivo upravovanom a plne vybavenom areáli. Návštevníkom je k dispozícii multifunkčné ihrisko so športovými potrebami, ohniská, grily či dokonca fínska sauna s kaďou.

Súčasťou areálu je aj mini zoo s hospodárskymi zvieratami, čo oceňujú najmä rodiny s deťmi. 

Titul Osobnosť cestovného ruchu získal Jozef Tomík (na titulnej snímke), dlhoročný vedúci člen sokoliarskej skupiny Aquila z Bojníc, ktorá sa angažuje nielen v regióne hornej Nitry, ale aj v celom kraji.

Okrem organizovania vystúpení v areáli nad zámkom Bojnice sa angažuje vo väčšine podujatí či aktivít v Bojniciach a okolí ako moderátor, organizátor a účinkujúci.

Ako TOP inováciu porota ocenila mobilnú aplikáciu Hrady 3D, ktorej obsahom je rozšírená realita na Trenčianskom hrade, konkrétne v Barborinom paláci.

TN aplikácia VR 16 of 23

Aplikácia zatraktívňuje a modernizuje ponuku služieb Trenčianskeho hradu, vďaka čomu priláka návštevníkov vyhľadávajúcich inovácie a moderné technológie. O vytvorenie aplikácie sa zaslúžila KOCR Trenčín región.

TOP turistickým produktom v cestovnom ruchu sa stal produkt Kúpeľov Trenčianske Teplice a. s, kúpeľný pobyt s názvom Post Covid Medical. Ide o pobyt pre relaxáciu a uvoľnenie tela v harmonickom spojení kúpeľných a wellness procedúr.

Trenčianske Teplice boli prvými kúpeľmi, ktoré prišli s nápadom vytvoriť špeciálny pobyt nielen pre pacientov po prekonaní covidu, ale aj pre zdravotníkov po záťažovej dobe počas pandémie. Ocenenie prevzal obchodný riaditeľ kúpeľov Andrej Puček.

Ocenenie v kategórií zariadenie prístupné pre ŤZP získal hotel Panorama v Trenčianskych Tepliciach. Štvorhviezdičkový hotel ponúka široké portfólio služieb. Medzi tie základné patria okrem komfortného ubytovania, reštaurácie, lobby baru a vynikajúceho wellness aj starostlivosť o hostí so zdravotným postihnutím. Ocenenie prevzala riaditeľka hotela Marta Mišíková.

O TOP Gastro zariadení rozhodla verejnosť v online hlasovaní. V aktuálnom ročníku túto poctu udelili reštaurácii Alej v Bojniciach, ktorá získala 191 hlasov. Zákaznici ocenili hlavnú myšlienku šéfkuchára, ktorou je: „Poctivá domáca kuchyňa, žiadne prekombinované jedlá ani vyslovene zážitková kuchyňa." Ocenenie prevzal majiteľ a šéfkuchár Marek Karaka.

TS

Multimédiá

Partneri