ABB vybuduje v Taliansku výskumné centrum pre e-mobilitu

Autor TS august 2020 -

Nová prevádzka v Toskánsku bude spájať výskumné a školiace centrum pre e-mobilitu a výrobný závod pre nabíjacie stanice.

Technologická spoločnosť ABB vybuduje v talianskom meste San Giovanni Valdarno blízko Florencie stredisko s výrobu nabíjacích staníc, výskumom a ďalšími funkciami. Investuje doň 30 miliónov amerických dolárov, jeho činnosť sa má začať do konca roka 2021.

Je to ďalšia investícia ABB do elektromobility. Už predtým spoločnosť investovala 10 miliónov USD do globálneho centra pre e-mobilitu v holandskom Heertjeslaane.

Rast v oblasti elektromobility

Nový závod v Taliansku bude vyrábať všetky produkty z portfólia ABB pre rýchlonabíjanie elektrických vozidiel, či už pôjde o nabíjacie stojany pre domácnosti alebo inštalácie pre verejnú dopravu. ABB chce oboma investíciami podporiť svoj rast a inovácie v oblasti e-mobility.

„Toto je pre nás dôležitý míľnik. Už viac ako 10 rokov sa usilujeme napredovať v oblasti elektromobility a nová prevádzka nám výrazne pomôže v našej ďalšej ceste smerom k bezemisnej mobilite,” uviedol riaditeľ oddelenia ABB Smart Power Giampiero Frisio.

Automatizovanie systémov

Nová moderná prevádzka bude pracovať s integrovanými digitálnymi riešeniami ABB Ability. Tým sa umožní optimalizácia výroby každého špecifického výrobku a prepojenie automatizovaných systémov skladového manažmentu s jednotlivými oddeleniami vo výrobe.

K informačnému systému výrobného závodu sa pripoja aj automatizované zariadenia na montáž dosiek plošných spojov, ako aj monitorovacie a testovacie systémy.

Súčasťou závodu bude aj samostatná hala určená na výskum a vývoj (R&D) s plochou 3 200 m2 z celkovej rozlohy strediska 16 000 m2. V nej sa budú špecialisti z ABB zameriavať na implementáciu inovatívnych riešení nového softvéru a nástrojov pre riadenie životného cyklu výrobkov.

S ohľadom na životné prostredie

Pre zníženie environmentálneho dopadu prevádzky sa ABB zamerala aj na integráciu obnoviteľných zdrojov. Nové budovy vybaví solárnymi panelmi či optimalizovaným systémom vykurovania a klimatizácie. Logistika, obchodné aj servisné tímy budú pre svoju pracovnú činnosť vybavené elektromobilmi.

„Udržateľná doprava je vo svete čoraz žiadanejšia a ABB novou prevádzkou na tento dopyt reaguje,” komentuje riaditeľ ABB pre oblasť e-mobility Frank Muehlon.

Od svojho vstupu na trh s elektromobilitou pred 10 rokmi predala spoločnosť ABB viac ako 14 000 rýchlonabíjacích staníc vo viac ako 80 krajinách sveta. Nedávno tiež získala ocenenie Global E-mobility Leader 2019 za svoj prínos na poli udržateľnej dopravy. 

O spoločnosti ABB

Táto popredná globálna technologická spoločnosť s centrálou v Zürichu pôsobí v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi ťažiskovými okruhmi:

  • elektrifikáciou,
  • priemyselnou automatizáciou,
  • pohonmi,
  • robotikou a automatizáciou.

Podporuje ich spoločná digitálna platforma ABB Ability. 

Skupina ABB zamestnáva okolo 110 000 ľudí vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991, pričom v súčasnosti tu má zastúpenie v piatich mestách. Súčasťou skupiny ABB je aj firma Pucaro v Piešťanoch. Dokopy na Slovensku zamestnáva asi 250 ľudí.

TS

 

Mohlo by vás zaujímať:

Slovenská batériová aliancia vyzvala na rýchlejšie zavádzanie elektromobilov

Je Slovensko pripravené na nové globálne trendy v automobilovom priemysle?

Nemecký automobilový priemysel potrebuje dohodu o mobilite budúcnosti

Partneri