Rakúske železnice budú jazdiť do Komárna

Autor Ivan Rudolf september 2020 -
Rakúske železnice budú jazdiť do Komárna ÖBB

Dopravu na frekventovanej trati Bratislava – Komárno od decembra 2020 na nasledujúce dva roky zabezpečia rakúsky národný dopravca ÖBB a Železničná spoločnosť Slovensko.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR sa rozhodlo pre spojenie dvoch stabilných národných dopravcov. Cestovný poriadok zostáva zachovaný, riešia sa len drobné úpravy pre optimalizáciu nástupov a výstupov cestujúcich. Nezmení sa ani režim IDS na území Bratislavského samosprávneho kraja.

V porovnaní so súčasnou prevádzkou navrhli ÖBB + ZSSK koncept väčšieho počtu klimatizovaných vozňov ako dnes na tejto trati používa spoločnosť RegioJet. Pôjde o rovnaké súpravy a kvalitné lokomotívy, aké dnes premávajú na úseku Viedeň – Marchegg – Bratislava. Tieto budú doplnené najmä na úseku Komárno – Dunajská Streda klimatizovanými súpravami radu 840.

Noví dopravcovia prinášajú predovšetkým vyššiu kvalitu cestovania za nižšiu cenu. Štát na tomto riešení ročne ušetrí desiatky tisíc eur. Oproti súčasnosti bude celková dotácia za rok nižšia o takmer 200-tisíc eur. Priemerná sadzba za 1vlkm bude na úrovni 9,65 €.

 „Ako som sľúbil, vybrali sme tú najlepšiu ponuku. Na frekventovanú trať prinášame etablovaných dopravcov, ktorí prinesú kvalitné služby za nižšiu cenu a rozsah výkonov bude zachovaný. Nasledujúce dva roky sa tak cestujúci môžu tešiť na komfortné a spoľahlivé cestovanie,” uviedol minister dopravy Andrej Doležal.

Posledných desať rokov prevádzku na trati Bratislava – Komárno zabezpečovala spoločnosť RegioJet. Rovnako predložila ponuku, avšak na trati plánovala využiť staršie vozne bez klimatizácie a s vyššou dotáciou.

Zmluva so spoločnosťou RegioJet vyprší v decembri. V súčasnosti je už vyhlásená transparentná súťaž na prevádzkovateľa na tejto trati, ktorý ju bude obsluhovať od roku 2023 nasledujúce desaťročie.

Ivan Rudolf, hovorca MDV SR

 

Mohlo by vás zaujímať: 

Slováci raz pocestujú do Prahy superrýchlymi vlakmi

Program OĽaNO si všíma železnice; chce zlepšiť ich riadenie a systém

Nový železničný tunel pri Púchove skráti cestovanie o ďalšie štyri minúty

Na trati Dunajská Streda – Bratislava zvýšia kapacitu vlakov

Centrope chce maximálnu integráciu cezhraničnej dopravy a nové cyklomosty

Huawei vytvára optickú komunikačnú sieť pre rakúske železnice

 

Partneri