Témy

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Firmám pomôže Úrad priemyselného vlastníctva SR prostredníctvom osobitného grantového programu Fond pre MSP – Ideas Powered for Business.

Investícia za desiatky miliónov prinesie veľa nových pracovných miest.

Rok 2023 z hľadiska kybernetickej bezpečnosti podľa HP

január 2023 Autor Wojciech Krzywicki, Lukáš Veselovský -

Častejšie sofistikované útoky na firmware, zneužívanie nezabezpečených koncových zariadení a cielené investície do zabezpečenia. Tieto trendy by mali tento rok dominovať.

Konflikt na Ukrajine spôsobil prepad, letná sezóna však bola silná a priniesla skokové zvýšenie výkonov.

Január je mesiac výpredajov. Napriek veľkým zľavám by sme im nemali úplne podľahnúť a zvážiť, čo naozaj potrebujeme.

Praktické online služby prinášajú motoristom vyššiu úroveň komfortu a bezpečia. Perličkou bude doručovanie zásielok kuriérmi do kufra odparkovaného auta.

Predvádzacie pneumatiky obsahujú 90 percent prírodných materiálov a recyklátov, do výroby pôjde zatiaľ 70-percentný variant.

Medzi Slovákmi rastie záujem o bývanie v nájomných bytoch, obce aj developeri chcú vo väčšej miere stavať aj domovy pre seniorov.

V prvom polroku 2023 čaká región podľa analytikov mierna recesia, v lete môže prísť oživenie.

Spoločnosť Airbus Slovakia podporuje projekty a súvisiace aktivity Ministerstva vnútra SR. Najnovšie získal od rezortu zákazku na rádiostanice.

Poruchy pamäti a poznávacích schopností mozgu patria medzi nežiadúce sprievodné javy niektorých chorôb, hlavne u seniorov.

EÚ dosiahla bezprecedentnú trhovú integráciu členských štátov. Jednotný trh je hnacou silou ich rastu a konkurencieschopnosti.

Rok 2022 bol z hľadiska počtu aj kvality uzavretých investičných projektov, ako aj pozitívnej spätnej väzby slovenských podnikov podporených pri exporte a nadväzovaní nových dodávateľsko-odberateľských vzťahov mimoriadne úspešný.

Decembrový nákupný ošiaľ je za nami a e-shopy vyhodnocujú koncoročný nápor.

V priebehu roka plánuje Národná diaľničná spoločnosť komplexne opraviť takmer desiatku mostov v jej správe, predpokladané náklady odhaduje na zhruba 21 miliónov eur.

Vesmírna stanica Starlab ako nástupca ISS bude miestom pre vedecký výskum a má potvrdiť americko-európsku dominanciu vo vesmírnych technológiách.

Vysoké ceny energií ako kľúčový rizikový faktor pre podnikanie neboli už dávno spomínané tak často ako v uplynulom roku. Prejavilo sa to aj v nedávnom prieskume.

DSS, ktorá opúšťa skupinu 365.bank, je jednou z najmenších, ale zároveň aj jednou z najziskovejších na slovenskom trhu.

Siedmy ročník marketingového programu Dôveryhodné značky pozná víťazov – značky, ktorým veria spotrebitelia na slovenskom trhu najviac. O výsledkoch rozhodol prieskum medzi dvoma tisíckami respondentov.

Zákaz daňových rajov, návrat Británie do EÚ, odstúpenie Macrona, zákaz chovu dobytka. Sú to nepravdepodobné, ale možné udalosti, ktoré by pohli finančnými trhmi.

Partneri