Témy

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Propagačná kampaň Safe stay in Croatia cieli aj na Slovensko.

Komplexnú reguláciu prinesie Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady o súťažeschopných a spravodlivých trhoch digitálneho sektora – akt o digitálnych trhoch.

Stavby v kúpeľoch pripomínajú cisárovnú Sisi, secesiu i lepšiu stránku socializmu.

Napriek nepriaznivým ekonomickým dôsledkom súčasnej krízy si vlani predajné ceny bytov a domov v hlavnom meste a okolí pripísali dvojciferný rast.  

Vyšehradská skupina vznikla 15. februára 1991 ako zoskupenie troch, od roku 1993 štyroch štátov. Mali rovnaký cieľ – čo najrýchlejšie sa priblížiť životnej úrovni západu.

Ústredným motívom štvrtého ročníka štúdie KPMG o zákazníckej skúsenosti sa stala pandémia. V prvej trojke sa umiestnili Martinus, Ikea a Tschibo.

Najobľúbenejšími investičnými segmentami boli industriálne a kancelárske nehnuteľnosti.

Partnerstvo s platformou Last Mile Solutions potvrdzuje záväzok firmy týkajúci sa zelenej mobility a jej pozíciu vedúceho poskytovateľa riešení v nákladnej cestnej doprave.

Spoločnosť sa zameriava na priamu genetickú analýzu DNA predovšetkým v oblasti výživy a športu. Má ambíciu priniesť test DNA profilu dostupný pre bežnú verejnosť.

Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu ALPI predložila tucet návrhov na zlepšenie digitálnej konkurencieschopnosti Slovenska.

Ide o ďalšiu revolučnú technologickú zmenu v bankovníctve, konkrétne v spracovaní platieb. Na Slovensku spustia tento systém 1. februára 2022.

Protirakovinový účinok prírodného sulforafanu objavila a skúmala ako vôbec prvá na svete ešte v 50. rokoch slovenská vedkyňa Katarína Horáková.

Dokument Európskej komisie chce otvoriť širokú politickú diskusiu o výzvach a príležitostiach spojených so starnutím európskej spoločnosti.

Model Hyundai XCIENT Fuel Cell poháňa namiesto nafty takzvaný „zelený vodík“.

Vylepšená umelá inteligencia prináša ešte výraznejšie zvýšenie kvality obrazu, a to vo viacerých módoch, v nových televízoroch Philips OLED a mini-LED Ambilight.

Vychádza nová správa o stave európskych lesov. Jej prípravu po prvýkrát v histórii koordinovali slovenskí odborníci.

Samsung predstavil Galaxy A32 5G

január 2021 Autor Samsung Electronics -

Záujemcovia sa môžu tešiť na veľmi rýchle pripojenie pomocou 5G, špičkový systém fotoaparátov a elegantný dizajn.

Prieskum ukázal, že viac ako tri štvrtiny klientov má presný prehľad o tom, aké poplatky za aké služby banke platia.

Emisie uhlíka spojené s online nakupovaním sú v priemere o 36 % nižšie ako emisie produkované nakupovaním v kamenných obchodoch. 

Overenie sa rieši prostredníctvom videohovoru, počas ktorého sa klient preukáže dokladom totožnosti na kameru.

Partneri